خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/05 20:27:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس مجلس:

نظارت بر نمایندگان مانع وظایف نمایندگی آنان نیست

**رئیس مجلس شورای اسلامی بردباری و تحمل پذیری را لازمه وحدت بین اصولگرایان دانست.

به گزارش مهر، "علی لاریجانی" عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که از وی در مورد وجود سلایق مختلف در بین اصولگرایان برای انتخاب رئیس فراکسیون  اصولگرایان پرسیده بود، اظهار داشت: در بین اصولگرایان سلایق مختلفی وجود دارد و این مسئله در کل جامعه موجود است ولی باید این را بپذیریم که در مسیر پیشرفت کشور و منافع ملی و حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی گام برداریم و بدانیم که چگونه خواسته‌های دینی جامعه و مردم برطرف شود.

وی افزود: روش های مختلفی برای وحدت وجود دارد ولی آنچه مهم است این است که اصل وحدت را مهم بدانیم چرا که در شرایط فعلی مقوله وحدت یک شرایط رکنی است که باید به مبنا و مکانیزم وحدت توجه داشته باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد مبنای وحدت اظهار داشت: مقوله اسلام و تفکرات اسلامی راهنمایی ها و منویات امام راحل، تئوری ولایت فقیه و مقام معظم رهبری و منافع ملی کشور می‌تواند پایه ها و اصول اساسی وحدت باشد.

لاریجانی تاکید کرد: کسی که دل مشغولی برای کشور داشته باشد نمی‌توانند غیر از این موارد فکر کند.

وی ادامه داد: در این مسئله که چگونه به مکانیسم وحدت برسیم راه حل آن دین است که در مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح شده است و باید حتی در مورد اقوام هم تئوری وحدت را اجرایی کرد یعنی تنوع فکرها را در ذیل یک چتر بیاوریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: لازمه این کار بردباری و تحمل پذیری است و کسانی که به تدابیر مقام معظم رهبری و راهنماییهای امام راحل اعتقاد دارند باید تحمل داشته باشند.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان اجرایی استان قم در مورد اختلافات بین مدیران اظهار داشت: اختلافات اگر جنبه تخصصی و کارشناسی داشته باشد طبیعی و خوب است و در کارهای اجرایی باید در همین حل توقف کرد و هرکسی باید در حوزه کار خودش تصمیم بگیرد.

وی ادامه داد: این اختلافات نباید به گونه ای باشد که منجر به بزرگ شدن کارها شود البته این تاکید مقام معظم رهبری برای همه مسئولان کشور است که در کار اجرایی از فرصت ها استفاده کنند و وقتشان را غیر از خدمت به مردم نگذارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط تحریم توسط کشورهای خارجی تصریح کرد: در شرایط فعلی که تحریم علیه جمهوری اسلامی وجود دارد باید هماهنگ و یکدل کار کرد و شهر قم باید در این زمینه پیشگام باشد.

لاریجانی افزود: در استان قم اختلافات بین مدیران چیزی نیست که قابل حل نباشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد طرح نظارت بر نمایندگان مجلس اظهار داشت: مسئله ای که رهبر معظم انقلاب در مورد نظارت فرمودند، برای ما متین است و هر بخشی که فعالیت می کند نیازمند نظارت بر خود هم هست.

لاریجانی تاکید کرد: اصل بحث نظارت این است که نظارت نمی خواهد وظایف نمایندگان را مخدوش کند چون نمایندگان آزادند و در کلیه مسائل کشور می توانند اظهارنظر کنند.

وی گفت: نمایندگان مجلس در پرسیدن سوالها، تحقیق و تفحص، استیضاح و ... آزادند و هیچ خللی نباید برای این امور وجود داشته باشد و نظارت بر نمایندگان برای این است که این پیگیری‌ها حفظ شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ممکن است فردی در مجلس شورای اسلامی وجود داشته باشد که نتواند این کارها را انجام دهد و طرح نظارت بر نمایندگان برای این است که مانع این کارها شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet