هدر موبایل
1389/08/06 11:34:00
سرویس سیاسی
یادداشتی از عبدالرضا ترابی نماینده مردم گرمسار

سفر مقام‌معظم رهبری به قم، معیار مردمی بودن نظام اسلامی

**"عبدالرضا ترابی" نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی ابعاد مختلف سفر رهبر معظم انقلاب به شاستان قم را تبیین نموده است.

متن یادداشت این نماینده که در نشریه کویر منتشر شده، به این شرح است:

سفر مقام معظم رهبری به قم سفر بسیار مهم و تأثیر‌گذاری بود. ایشان هر چند سال به بعضی از استان‌ها سفر کرده و با مردم دیدار می‌کنند.

دیدار با نخبگان، خانواده‌های شهدا و جانبازان، دانشجویان، علما و دیگر اقشار مردم اثرات بسیار مثبتی دارد که نشان‌دهنده مردمی بودن نظام جمهوری اسلامی ایران، رهبر، دولتمردان و نمایندگان آن است که با همه اقشار مردم ارتباط نزدیک و تنگاتنگ دارند.

در دیدارهای مقام معظم رهبری با مردم مشکلات مطرح می‌شود، ضمن اینکه تیم‌هایی هم از سوی مقام معظم رهبری به گوشه و کنار استان می‌روند و برای ایشان گزارش تهیه می‌کنند. این نشان می‌دهد که زندگی همه مردم برای مقام معظم رهبری مهم است.

این سفرها یادآور و تداعی‌گر زمان پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) است که آن بزرگان نیز به زندگی مردم اهمیت می‌دادند و افرادی را برای بررسی به گوشه و کنار ولایات اعزام می‌کردند. همین امر نشان می‌دهد که آنهایی که دست اندرکار هستند آیا به مشکلات مردم رسیدگی کرده‌اند یا نه و میزان رضایت مردم چقدر است. تمام اینها مواردی است که موجب می‌شود تا ایشان هرازگاهی سفرهایی داشته باشند.

اما بحث عمده آن اهمیت شهر قم است. مقام معظم رهبری در حوزه‌های علمیه قم و شاید هم نجف تحصیل کرده‌اند. قم شهر ولایت، فقاهت و سرزمینی مقدس است. به اضافه اینکه مسجد مقدس جمکران هم در این استان است. مردم قم مردمی انقلابی هستند و در حوزه علمیه همین شهر بود که قیام 15 خرداد در آن به وقوع پیوست.

مراجع بزرگی هم در این شهر حضور دارند و حضرت امام(ره) هم سال‌ها در این شهر زندگی کردند. از روی همین اهمیت است که مقام رهبری تصمیم گرفتند در سفری 10 روزه در این شهر اقامت کنند و با علما و روحانیون دیدار و مذاکره کنند.

مقام معظم رهبری بیش از هرچیز بر حفظ وحدت ملی از سوی عوام و خواص تأکید داشتند. درباره این موضوع آنچه که بیشتر باید مورد نظر باشد، این است که در میان عوام مشکل زیادی نیست. مردم در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و با یکدیگر هم مشکلی ندارند. اما آنچه که مهم است و گاهی موجب بروز مشکل می‌شود وحدت در میان خواص است.

این خواص هستند که می‌توانند عوام را هدایت کنند و کسانی که در جامعه حضور دارند به خواص توجه می‌کنند. از همین رو بحث مقام معظم رهبری هم در همین است که هم عوام و هم خواص وحدت را جدی بگیرند.

اکنون که در شرایط خاصی هستیم و ابرقدرت‌ها هم ما را تهدید می‌کنند. در چنین شرایطی هدفمند کردن یارانه‌ها هم موضوع مهمی است و مردم، دولت و قوای مقننه و قضاییه هم باید مراقب باشند که مشکلی پیش نیاید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet