شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/06 10:15:00
سرویس اقتصادی
رییس دیوان محاسبات خبر داد:

نظارت دقیق بر حسن اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها

**رییس دیوان محاسبات در جمع مدیران استانی این دیوان، از عزم جدی دیوان محاسبات برای نظارت دقیق بر حسن اجرای قانون هدفمندی یارانه ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت"عبدالرضا رحمانی فضلی" عصر دیروز در حاشیه همایش سالانه مدیران دیوان محاسبات کشور در زیباکنار رشت برخی تخلفات و انحرافات از قوانین را به دلیل تنوع، تعدد و تکثر قوانین و بعضاً عدم شناخت کافی از دستورالعمل‌ها عنوان کرده و با تاکید بر لزوم تنقیح قوانین، افزود: طی یکصد سال اخیر قوانین، مقررات و آیین نامه‌های بسیاری در کشور وضع شده که نیازمند بازنگری هستند.

رییس دیوان محاسبات با اشاره به ضرورت آموزش مدیران دستگاه‌های اجرایی در عمل به دستور العمل‌های قانونی ادامه داد: دیوان محاسبات آمادگی دارد دوره‌های آموزشی مختلفی را برگزار کند تا عملکردها در چارچوب قانون ارزیابی شود.

 وی در توضیح انحراف برخی دستگاه‌های اجرایی از قانون نیز گفت: این انحرافات گاهاً به صورت شکلی، عدول از اهداف، شاخص‌ها و کمیت‌های برنامه‌ای است که خوشبختانه در شرایط کنونی، به شدت کاهش یافته است.

رحمانی فضلی همکاری، هماهنگی و تعامل دستگاه های دولتی را مطلوب ارزیابی و تصریح کرد: میزان انحرافات و تخلفات در ایران در مقایسه با کشورهای همسایه نسبت به حجم بودجه، تعداد دستگاه‌های اجرایی و همچنین دولتی بودن بودجه بسیار اندک است.

رییس دیوان محاسبات با تاکید بر نقش مجلس در تدوین قوانینی جامع، کامل و روان به لزوم دوری از قوانین پیچیده تاکید کرد.

رحمانی فضلی در پایان سخنان خود به موضوع هدفمند کردن یارانه ها اشاره کرد و گفت: نظارت بر حسن اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها از حیث ذاتی به عهده دیوان محاسبات است که با تشکیل کارگروه حسابرسی ویژه، تمام مراحل اجرای این قانون اعم از تشکیل سازمان هدفمندکردن یارانه‌ها، آیین نامه‌ها و دستور العمل‌ها را رصد کرده و هر سه ماه یک بار، گزارشی از بررسی‌های انجام شده به مجلس شورای اسلامی و کمیسیون مربوطه ارائه می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet