شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/07 10:07:00
سرویس سیاسی
ملک‌محمدی:

سفر اخیر مقام معظم رهبری تکرار غدیرخم بود در کویر قم

**نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: سفر اخیر مقام معظم رهبری تکرار غدیرخم بود در کویر قم به این معنا که مردم با تجدیدمیثاق و بیعت دوباره و سرپیمان ماندن با ولایت، اعلام آمادگی کردند که همچنان مقابل استکبار می‌ایستند.

"حسن ملک‌محمدی" در گفت و گو با نشریه کویر، ضمن بیان این مطلب، درباره پیامدهای سفر مقام معظم رهبری به قم گفت: مهم‌ترین پیامد این سفر تاریخی پیام وحدت بود. یعنی مهم‌ترین دستاورد در این سفر را باید تقویت وحدت و تلطیف قلوب دانست.

همچنین تأکید بر تحول در حوزه‌های علمیه و تقویت بینش سیاسی و بصیرت و بالا بردن بنیه ایمانی مردم بزرگوار و امت حزب‌الله در کشور از دیگر پیامدهای سفر معظم‌له به قم محسوب می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: مقام معظم رهبری در حقیقت در این سفر، نقشه‌های دشمنانی که برای ایجاد اختلاف و تفرقه میان روحانیت و حوزه‌های علمیه با نظام مقدس جمهوری اسلامی سعی و تلاش می‌کردند را خنثی کرد. شاید بعضی‌ها تصورات جدایی دین از سیاست را در سرمی‌پروراندند اما رهبر معظم انقلاب با تبیین نقشه‌های دشمنان و روشنگری و تنویر افکار سرآغاز تحولی عظیم در حوزه‌های علمیه را ایجاد کردند. برای همین در یک کلام می‌شود گفت که سفر اخیر مقام معظم رهبری تکرار غدیر خم بود در کویر قم، به این معنا که مردم با تجدید میثاق با ولایت اعلام آمادگی کردند که همچنان مقابل استکبار جهانی می‌ایستند و همچنان پاسدار ارزش‌های اسلامی هستند.

ملک‌محمدی همچنین درباره آخرین وضعیت پرداخت نقدی یارانه‌ها گفت: واریز پول در همه استان‌ها تا پایان این هفته انجام می‌شود و فعلاً برای هر نفر 81 هزار تومان به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود و به تدریج با آزادسازی قیمت‌ها از برخی‌ کالاها، به همان میزان، امکان برداشت از حساب افراد میسر می‌شود که البته مقدار و زمان این برداشت متعاقباً از سوی مسئولان ستاد اجرایی اعلام می‌شود.

نماینده مردم دامغان که هفته گذشته با تعطیلی مجلس فرصت حضور در حوزه انتخابیه خود را داشت به برنامه‌های متعددی که در این مدت داشته اشاره کرد و افزود: بیشتر از هر اقدام دیگر، پیگیر مصوبات دوره دوم سفر استانی دولت به استان سمنان و شهرستان دامغان بودم.

همچنین در این مدت مصوبات سفر وزرا به دامغان نیز پیگیری شد که البته نتیجه آن به ثمر رسیدن برخی از این مصوبات بود که شنبه با حضور استاندار محترم و مسئولان، تعدادی از این پروژه‌ها به بهره‌برداری رسید و افتتاح شد که از جمله آنها می‌توان افتتاح سالن ورزشی غدیر در روستای کلاته، افتتاح مرکز سوخت‌رسانی C N G در شهر دیباج و افتتاح چند سالن ورزشی در شهرستان دامغان را برشمرد.

ملک‌محمدی ادامه داد: البته مسائل مربوط به آب شرب دامغان هم با سرعت در حال پیگیری است که ساخت تصفیه‌خانه آب بنا به گفته فرماندار محترم دامغان تاکنون بیش از 50درصد رشد فیزیکی داشته است. در کنار این مسائل مطرح شده، برخی طرح‌های صنعتی و کشاورزی هم هست که امیدواریم به خواست خداوند و به فضل او هرچه زودتر به نتیجه نهایی برسد و شاهد گسترش و رشد فعالیت در بخش تولید و صنعت و کشاورزی باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet