ایام محرم 1398
1389/08/07 14:45:00
سرویس سیاسی
یادداشتی از علی کائیدی نماینده پلدختر

انقلاب اسلامی پایگاه مردمی دارد

**"علی کائیدی" نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی به تبیین ابعاد و پیامدهای سفر رهبر معظم انقلاب به استان قم پرداخته است.

متن یادداشت این نماینده که در نشریه بامداد منتشر شده، به این شرح است:

در دنیا نظام‌هایی که پایگاه مردمی دارند ماندگارند و زمانی که در تاریخ مطالعه می‌کنیم می‌بینیم نظام‌هایی که حاکمانشان در جهت مردم حرکت کرده‌اند پایدار بوده‌اند.

یکی از نظام‌هایی که بر پایه مردمسالاری دینی است همین نظام مقدس جمهوری اسلامی است. الان نیز شهر قم مؤثر بر سیاست دنیاست و مثل گذشته نیست.

در شهر قم مراجع، علما و مردم بیعتی ناگسستنی با ولایت و مقام معظم رهبری کردند.

استقبال بی‌نظیر مردم و روحانیت از سفر مقام معظم رهبری به این شهر یک تو دهنی به یاوه‌گویان داخلی و خارجی بود.

نیروهای داخلی که خواب‌های موهومی برای مردم می‌دیدند با استقبالی که انجام شد، نقشه‌ها و خواب‌هایشان بر باد رفت.

در انتخابات 22 خرداد 88 حدود 85 درصد مردم به نظام اعتماد کردند و ملت ما اقتداری عظیم پیدا کرد اما متأسفانه عده‌ای با تأسی از بیگانگان می‌خواستند که به این انتخابات خدشه وارد کنند اما شما دیدید که در سفر دکتر احمدی‌نژاد به کشور لبنان که عنوان سفیر انقلاب را داشتند مردم چه استقبالی کردند.

در شهر قم در خدمت یکی از علما بودم که می‌گفتند در تاریخ شیعه به جز زمان حضرت امام رضا (ع) که به خراسان رفتند چنین استقبالی از هیچ‌کس صورت نگرفته است.

این امر جایگاه مقام معظم رهبری را در میان ملت ایران و جهانیان نشان می‌دهد و الان در دنیا رهبر معظم انقلاب را به عنوان رهبری شایسته برای شیعیان و مسلمانان می‌دانند چون واقعاً ایشان در دفاع از اسلام کم نگذاشته‌اند.

این سفر خیلی مبارک است و ما دوباره اقتدارمان را به دست آوردیم. با این سفر دنیا فهمید که این نظام از بین رفتنی نیست.

این حرکتی را که مردم ولایت مدار قم نشان دادند برای استحکام نظام خیلی مؤثربود.

بدانید که اگر رهبر معظم انقلاب اگر به عراق هم بروند که دولتی مانند دولت لبنان داشته باشند در شهرهای کربلا، نجف و بغداد هم چنین استقبالی می‌شود. این مورد درباره کشورهای افغانستان و اردن و مصر هم مصداق دارد.

ازسوی دیگر باید به رهنمود مهم ایشان در همین سفر اخیر توجه بسیار شود. ایشان درباره وحدت ملی بین عوام و خواص توصیه‌های فراوان و مهم داشتند.

توده مردم آنهایی هستند که فشار تورم و اقتصاد بر دوش آنهاست و همیشه زحمت کشیده‌اند و فرزندان و جوانانشان را برای انقلاب داده‌اند اما هنوز پای نظام ایستاده‌اند.

اما عده‌ای از خواص که در جریان انتخابات 22 خرداد و بعد از آن آتش بیار معرکه بودند باید مواظب باشند و بدانند که اگر خدای نکرده به حرکتشان ادامه بدهند و با بیگانگان همراهی کنند سرنوشتشان همانند خواص مردود است و همه باید از مقام معظم رهبری پیروی کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet