هدر موبایل
1389/08/06 12:57:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

تاکید نمایندگان کمیسیون انرژی مجلس بر استاندارد بودن بنزین تولید داخل

**دو نفر از نمایندگان مجلس در شورای اسلامی خود کفایی در تولید بنزین را نشانه بی اثر بودن تحریم‌ها دانستند و در ضمن تاکید کردند که بنزین تولید شده در داخل کاملا استاندارد است.

علی ادیانی راد در گفت و گو با ایرنا، در مورد انتشار اخباری مبنی بر غیر استاندارد بودن بنزین تولید داخل کشور، اظهار داشت: بسیار جای تعجب دارد در شرایطی که آمریکا و اتحادیه اروپا، اهرم فشار بر ایران را در قضیه تحریم ها، مساله فروش بنزین قرار داده اند و تلاش میکنند تا به هر نحو ممکن کشور را تحت فشار قرار دهند، تعدادی از افراد با انتشار اخبار کذب در خصوص بنزین تولید داخل در جهت تحقق خواسته های دشمنان حرکت می کنند.

وی افزود: زمانی که رسما اعلام شد ایران در تولید بنزین به خود کفایی رسیده و حتی توان صادرات آن را نیز دارد، دسیسه های دشمن آغاز شد.

ادیانی راد خاطر نشان کرد از افتخارات نیروهای تخصصی ما این است که با تجمیع ظرفیت های داخلی نیاز کشور به بنزین را رفع کرده و حتی امکان صادرات آن را نیز فراهم آورده است.

یکی دیگر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز معتقد است که کسانی که ادعا می کنند بنزین تولید داخل با مشکل مواجه است بهتر است به طور علمی و کارشناسی صحبت و مشخص کنند که منظور از وجود مشکل در بنزین تولید داخل مربوط به کدام بخش تولید است.

جهانبخش امینی افزود: به طور کلی دو نوع بنزین در داخل کشور تولید می شود که یکی بنزین سوپر و دیگری بنزین سوپر با اکسان پائین است که ما آن را با اکسان بالا مخلوط می کنیم و در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهیم و در این دو نوع تاکنون به مشکلی برنخورده‌ایم.

وی از رسانه های داخلی خواست به شایعات دشمنان دامن نزنند و تا از مطلبی مطمئن نشدند،‌ آن را منتشر نکنند.

روز گذشته یکی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در رابطه با غیر استاندارد بودن بنزین داخلی مطالبی را بیان کرده بود که فرصت مناسبی برای رسانه‌های خارجی جهت هجمه به سیاستهای نظام برای مقابله با تحریمها را فراهم کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet