خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/06 20:59:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حداد عادل:

وزارت ارشاد هرچه زودتر لایحه قانون نظام جامع رسانه‌ای را به مجلس ارایه کند

**رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هر چه زودتر لایحه قانون نظام جامع رسانه‌ای را به مجلس ارایه کند تا در مجلس هشتم و در کمیسیون فرهنگی بررسی و تصویب شود.

غلامعلی حداد عادل در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته جاری با حضور در مجلس شورای اسلامی قول داده این لایحه را در اختیار مجلس قرار دهد که ما هم منتظر هستیم لایحه به مجلس برسد.

وی ابراز امیدواری کرد که ارایه این لایحه همزمان مسیر قانونی خود را برای تصویب در دولت طی کند و پس از تصویب در اختیار مجلس و کمیسیون قرار گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما در کمیسیون بررسی این لایحه را در دستور کار خود قرار می دهیم و اصرار داریم این کار سریعتر انجام شود؛ چون علاقه داریم این قانون جامع رسانه ها و یا نظام جامع رسانه ای در مجلس هشتم و در کمیسیون فرهنگی بررسی و تصویب شود.

وی خاطر نشان کرد: نگران این هستیم تاخیر باعث شود این کار به سرانجام نرسد.

حداد عادل در خصوص بررسی برنامه پنجم توسعه در مجلس شورای اسلامی هم گفت: در این خصوص الان نمی توان اظهار نظر کرد چون زود است، این برنامه مدتی در کمیسیون تلفیق در دست بررسی بوده و ما نمی دانیم آنچه از کمیسیون تلفیق در آمده چیست.

حداد عادل با بیان اینکه از عصر روز شنبه بررسی این برنامه در مجلس شروع می شود، گفت: از آنجا که بررسی برنامه پنجم در مجلس مدتی طول می کشد، اجازه دهید بعدا در خصوص آن اظهار نظر کنیم تا دقیق تر باشد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص سفر مقام معظم رهبری به استان قم و دستاوردهای این سفر گفت: در یک جمله سفر مقام معظم رهبری به استان قم بسیار خوب بوده و یک سفر تاثیر گذار، ملی و حتی فراملی است که از جهات معنوی، اعتقادی، سیاسی و فرهنگی سفری مهم و موثر بوده که باید جداگانه به هر کدام از ابعاد این سفر پرداخت و در باره آن صحبت کرد.

نماینده مردم تهران در خصوص دستاوردهای سفر ریاست جمهوری به لبنان هم اظهار داشت: در شورای انقلاب فرهنگی گفتم این سفر مایه عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی شده و نشانه عزت نظام بود و در واقع این سفر نشان داد ایران در روابط بین الملل گفتمان تازه ای را مطرح کرده است.

وی تاکید کرد: قدرت ایران در جهان مبتنی بر گفتمان حق و عدالت است که در پیش گرفته و ایران با کمک این گفتمان در مقابل گقتمان قدرت، ثروت و زور ایستاده و پیروز شده است

حداد عادل در خصوص نمایشگاه امسال هم گفت: در نمایشگاه مطبوعات امسال فضای توام با آرامش حاکم است، شور و شوق زیادی دارد، احساس می کنم موافق و مخالف و هر کس با هر سلیقه و عقیده ای جایی در نمایشگاه دارد و کارش را انجام می دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet