هدر موبایل
1389/08/07 11:04:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رسایی:

طرح نظارت بر نمایندگان بلاتکلیف مانده است

**عضو کمیسیون فرهنگی گفت: طرح نظارت بر نمایندگان متاسفانه برخلاف آیین‌نامه یک ماه است که بر روی میز نائب رئیس مجلس بلاتکلیف مانده است.

حمید رسایی در گفت‌وگو با فارس، در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها، طرح نظارت بر نمایندگان را در معرض آسیب‌پذیری از دو جنبه دانست و گفت: در صورت تأخیر در بررسی این طرح و ضعیف شدن نقاط قوت آن، ضمانت اجرایی قانونی که باید بر اساس آن بر نمایندگان مجلس نظارت کرد، کاهش می‌یابد.وی افزود: طرح نظارت بر نمایندگان متاسفانه برخلاف آیین‌نامه یک ماه است که بر روی میز نائب رئیس مجلس بلاتکلیف مانده است.

وی یادآور شد: طبق ماده 130 آیین‌نامه داخلی باید در همان روز این طرح به یک کمیسیون به منظور بررسی ارجاع داده می‌شد.

البته طبق همین ماده پس از امضاء یک ماه فرصت برای بررسی آن وجود دارد که متاسفانه هیچ‌کدام محقق نشد.

عضو کمیسیون فرهنگی، تصریح کرد: با توجه به انتظار افکار عمومی مبنی بر تعجیل در تحقق فرمایشات رهبری یک نگرانی در هیئت رئیسه مجلس محسوس است.

وی تصریح کرد: هیات رئیسه از رای نیاوردن مجدد این طرح در مجلس نگران است که این پاسخ مناسبی از جانب نمایندگان به این طرح نیست؛ البته همچنان امکان بررسی‌های کارشناسی بیشتر، نقد و پیشنهاد وجود دارد.

رسایی با اشاره به امکان وجود دو آفت در طرح نظارت بر نمایندگان، خاطرنشان کرد: اولین آفت برخورد این طرح با تاخیر زمانی می‌باشد که در حال حاضر درگیر آن است و دومین آفت این طرح ریزش شاخ و برگ آن است که در واقع موجب ضعف در جلوگیری از تخلف یک نماینده می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet