شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/07 11:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اسداللهی:

25 درصد مطالبات معوق یک بانک‌ دولتی در اختیار 8 نفر است

**عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به اینکه ضوابط قانونی برای ارائه تسهیلات بانکی رعایت نمی‌شود، گفت: تنها در یکی از بانک‌های دولتی، ۲۵ درصد مطالبات معوقه در اختیار ۸ نفر است.

غلامرضا اسداللهی نماینده مردم تربت جام و عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به پیگیری مطالبات معوقه بانک‌ها در این کمیسیون، گفت: کمیسیون، پیگیری مطالبات معوقه بانک‌ها را در دستور کار دارد و در هیمن راستا گزارش دقیقی از سوی برخی نهادها تهیه شده بود که بر اساس آن مشخص شد تنها در یکی از بانک‌های دولتی، 25 درصد معوقات مربوط به 8 نفر است.

وی افزود: بررسی‌ها نشان داد که در این بانک دولتی 75 درصد باقیمانده هم مربوط به تعداد زیادی از افراد جامعه است، البته در ارائه این تسهیلات بسیاری از ضوابط قانونی رعایت نشده بود.

 

* ضوابط قانونی برای ارائه تسهیلات بانکی رعایت نمی‌شود

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس تصریح کرد:‌ در ارائه این تسهیلات ضوابط قانونی همچون اخذ وثایق، صرف تسهیلات دریافتی در محل خود، عدم وجود کارشناسی لازم برای ارائه تسهیلات مناسب نسبت به درخواست افراد و پرداخت تسهیلات بیشتر از نیاز طرح به فرد درخواست کننده، وجود داشت.

اسداللهی با بیان اینکه این افراد علی‌رغم ارسال پرونده‌هایشان به دستگاه قضایی، هیچ میلی برای باز پس دهی تسهیلات دریافتی ندارند، تاکید کرد: حتی برخی‌ بانک‌ها هم اراده‌ای برای اخذ و بازپس‌گیری تسهیلات ارائه شده ندارد.

 

* کمیسیون اصل 90 مطالبات معوق بانک‌های کشور را بررسی و به صحن علنی گزارش می‌دهد

وی خاطرنشان کرد: این بررسی‌ها و نتایج حاصله باعث شد که کمیسیون اصل 90 بررسی‌های خود را معطوف به همه بانک‌های کشور کرده و نهایتا نتایج بدست آمده از روند مطالبات معوقه بانک‌ها را طی گزارشی به صحن علنی ارائه دهد.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس تاکید کرد:‌ افرادی که تسهیلات دریافت کرده‌اند اکثراً سفته ارائه داده بودند و از نظر بنده باید طرح‌های آنها ضبط شود؛ دولت باید ادامه کار این طرح‌ها را خود برعهده گرفته و اجازه ندهد که این ‌طرح‌ها تعطیل شوند، در عین حال با اتمام این طرح‌ها، دولت می‌تواند از طریق فروش طرح‌ها، تسهیلات واگذار شده را پس بگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet