شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/07 16:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کریمی:

عمده‌ترین دغدغه مشترک مجلس و دولت توجه به معیشت مردم است

**نماینده اصولگرای مجلس هشتم با بیان اینکه مجلس و دولت با هم در اصول مشترک هستند،‌ گفت: عمده‌ترین دغدغه مشترک مجلس و دولت توجه به معیشت مردم است.

علی کریمی نماینده مردم بابلسر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها در خصوص تعامل و همکاری دولت و مجلس اظهارداشت: هر چند مجلس و دولت در یکسری مسائل کارشناسی اختلاف سلیقه دارند اما این امر تا حدی لازمه پویایی و بالندگی جامعه است؛ مجلس و دولت باید با گفت‌وگو با یکدیگر به نتیجه‌ای برسند که به مصلحت کشور و مردم باشد لذا اصول مورد اتفاق دولت و مجلس مشترک است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی بیان داشت: عمده‌ترین دغدغه مشترک مجلس و دولت جمهوری اسلامی اسلامی توجه به معیشت مردم است.

وی ادامه داد: در دوره تحولی اجرای صحیح قانون هدفمندی یارانه‌ها و حمایت از اقشار مستضعف و دهک‌های پایین جامعه، بدنه دولت و مجلس با همکاری و دوستانه فضا را اداره و به جلو می‌برند.

کریمی تصریح کرد: اگر اشکالی است به رأس قوا برمی‌گردد لذا تاکیدات مقام معظم رهبری برای حفظ وحدت قبل از همه خطاب به سران سه قوه است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: دو هفته قبل نمایندگان مجلس با جلساتی با رئیس جمهور داشتند چرا که همفکری نمایندگان مجلس با معاونان رئیس‌جمهوری پیشبرد کارها را تسهیل می‌کند بنابراین در آینده نیز این جلسات مشترک ادامه پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه دو اتفاق مهم "هدفمندی یارانه‌ها " و "بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه "‌همزمان شده است، گفت: مجلس همان اندازه که در تصویب قانون نقش داشته است می‌تواند در اجرا نیز کمک کار دولت باشد.

این نماینده اصولگرای مجلس تصریح کرد: فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم در یک سال گذشته در حال انفعال بوده است و امیدواریم تحرکات اخیر و هیئت رئیسه جدید بتواند خلاءهای پیش آمده را مرتفع کند.

وی انتقاد کرد: فراکسیون اصولگرایان در بسیاری از مسائل اساسی کشور یا به نظر است یا در موضوع انفعال قرار دارد متاسفانه در برخی موارد ابتکار عملی دست اقلیت قرار می‌گیرد که این به انفعال هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان برمی‌گردد.

کریمی گفت: برای اولین بار است که رئیس مجلس رئیس فراکسیون شده است اما رئیس مجلس ملاحظاتی دارد که آقای لاریجانی باید خودش بپذیرد که کنار برود چرا که در حال حاضر مصلحت آقای لاریجانی و مجلس هشتم بر این است.

وی گفت: عده‌ای از نمایندگان در تلاش‌اند تا اصولگرایان را متقاعد کنند که در سال پایانی مجلس هشتم فرصت‌های از دست داده قبل را جبران کنیم.

این نماینده مجلس معتقد است: موتور متحرک مجلس فراکسیون اکثریت است که اگر این اکثریت بخواهد فشل و بی برنامه باشد این برنامه؟ به بقیه فراکسیون‌ها سرایت می‌کند.

کریمی ابراز امیدواری کرد: در انتخابات هفته آینده برای انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان این تحول اتفاق بیفتد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet