هدر موبایل
1387/03/26 13:27:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

ادیانی‌راد: مجلس هشتم باید از وکیل‌الدوله شدن و یا رقیب‌الدوله بودن پرهیز نماید

"علی‌ ادیانی‌راد" با بیان اینکه مجلس هشتم باید از وکیل‌الدوله شدن و یا از ورود در قلمرو رقیب‌الدوله بودن پرهیز نماید، تصریح کرد: مردم فهیم ایران انتظار دارند که مجلس هشتم خود را همواره در جایگاه مرید رهبر، خادم ملت، ناصر و ناظر بر دولت و دیگر نهادهای ذی‌ربط قرار دهد.

به گزارش خانه ملت، متن نطق "نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار" که با استفاده از پنج دقیقه وقت نطق "عزت‌الله اکبری‌تالارپشتی" به عنوان سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی سخن گفت، به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

"رَبِّ هَبْ لِی حُکْماً وَ أَلْحِقْنِی بِالصَّالِحِینَ وَ اجْعَلْ لِی لِسانَ صِدْقٍ فِی الْآخِرِینَ".

سلام و درود خدا بر انبیاء الهی و ائمه هدی و درود بر روح خدا رهبر کبیر انقلاب اسلامی و شهیدان راه فضیلت و سلام بر جانشین امام راحل، مقام معظم رهبری (حفظ‌الله تعالی) و تقدیر از پیام راهبردی معظم‌له در مراسم افتتاحیه هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی و سخنان حکیمانه رهبر فرزانه در دیدار با نمایندگان محترم مجلس هشتم.

بر خود فرض می‌دانم تا از قاطبه ملت بزرگ ایران در واقعه مبارک 24 اسفند 86 تقدیر نموده و به حکم ادب و آداب انسانی و اسلامی، متواضعانه از مردم شریف شهرستانهای سوادکوه، قائمشهر، جویبار و بخش کیاکلا که اینجانب را مشمول محبت خویش قرار داده و آراء پاک و بی‌شائبه‌ خویش را به اینجانب هدیه فرمودند، تشکر نموده و صمیمانه قدردان محبت آنان باشم.

در این فرصت اندک بطور مجمل به چند نکته اشاره می‌گردد:

به فضل پرودگار مجلس هشتم که یکی از مصادیق مردم‌سالاری دینی و بعنوان عصاره فضایل مردم توسط ملت بزرگ ایران در تقویم سیاسی کشور فعلیت یافته و یک بار دیگر سیمای جمهوریت نظام اسلامی ایران با حفظ جوهره اسلامیت آن بعنوان برگ و بری از شجره طیبه انقلاب اسلامی به بار نشست.

بدون تردید ملت بزرگ ایران خواهان مجلس مقتدر و کارآمد هستند، بدیهی است که اقتدار و کارآمدی مجلس هشتم مشروط به شرایط متعددی از جمله:

1 ـ وضع قوانین متناسب با نیازها و مطالبات اصولی مردم.

2 ـ پرهیز از ورود به موضوعات فرعی، غیرضرور و جنجالی و خودداری از بیان مباحث تنش‌زا و فتنه‌خیز.

3 ـ تدوین استراتژی عالمانه برای مجلس در قالب اولویت‌های کاری توسط هیأت رئیسه محترم و کمیسیونهای تخصصی مجلس به منظور برون‌رفت از روزمرگی.

4 ـ تعامل منطقی، قانونی و حکیمانه با قوای مجریه و قضاییه و دیگر نهادهای حکومتی در جمهوری اسلامی ایران است.

بی‌تردید یکی از لوازم تحقق موارد صدرالاشاره این است که مجلس هشتم باید از وکیل‌الدوله شدن و یا از ورود در قلمرو رقیب‌الدوله بودن پرهیز نماید. لذا مردم فهیم ایران انتظار دارند که مجلس هشتم خود را همواره در جایگاه مرید رهبر، خادم ملت، ناصر و ناظر بر دولت و دیگر نهادهای ذی‌ربط قرار دهد.

اینک که آغازین روزهای کاری و فعالیت هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی را تجربه می‌نماییم، ملت بزرگ ایران از مجلس و دولت انتظار همکاری متقابل جهت ارتقاء سطح معاش مردم و اتخاذ تدابیر لازم به منظور رفع دغدغه‌های اقتصادی و فرهنگی موجود در جامعه را دارند. برهمین اساس دولت محترم به ویژه وزاری محترم مرتبط در حوزه‌های اقتصادی باید در قالب برنامه‌های راهبردی و تصمیمات مبتنی بر علم و دانش در اسرع وقت به رفع و امحاء شوم و نامبارک گرانی و تورم اقدام ورزیده و مطابق بند 12 اصل سوم قانون اساسی به "پی‌ریزی اقتصاد صحیح و عادلانه بر طبق ضوابط اسلامی جهت ایجاد رفاه و رفع فقر و برطرف ساختن هر نوع محرومیت در زمینه‌های تغذیه، مسکن، کار و بهداشت و تعمیم بیمه" اهتمام مضاعف نمایند.

در این مجال به گوشه‌ای از مسایل مرتبط با استان و حوزه انتخابیه اشاره می‌گردد:

1 ـ وضعیت جاده‌های مواصلاتی استان مازندران به استان تهران در مقیاس با دیگر استانها از وضعیت مطلوبی برخوردار نبوده و انسداد ترافیکی جاده‌های شمالی به ویژه انسداد ترافیکی مرابطات جاده‌ای مازندران در ایام تعطیلات اخیر هشداری به مسؤولین ذی‌ربط به ویژه وزارت محترم راه و ترابری بوده است. انتظار می‌رود مسؤولین محترم به تخصیص اعتبارات لازم جهت تسریع در ساماندهی جاده‌های صدرالاشاره، اقدام عاجل نمایند.

2 ـ عدم استقرار صنایع مادر و صنایع تبدیلی متناسب با استعدادهای منطقه‌ای، فقدان برنامه‌های توسعه‌محور در عرصه‌ صنعت توریسم، صادرات، تجارت و محصولات کشاورزی، استان مازندران را از جایگاه استان مهاجرپذیر به جایگاه استان مهاجرفرست تنزل داده است.

3 ـ حوزه انتخابیه اینجانب یعنی شهرستانهای سواد‌کوه، قائمشهر، جویبار و بخش کیاکلا با اذعان به خدمات ارزشمند پس از انقلاب اسلامی، برخلاف مواهب طبیعی و انسانی با پدیده‌های نامبارکی از جمله بیکاری شدید جوانان و تحصیلکرده‌های دانشگاهی، بافت فرسوده و قدیمی ساختمانها، کهنگی سیمای شهرها، نابسامانی ترافیکی در داخل شهر به واسطه توسعه‌نیافتگی خسارت متعدد و متکثر جانی و مالی در جاده‌های بین شهری بویژه شهرهای مسیر جاده سوادکوه به فیروزکوه، تعطیلی یا رکود شریانهای اقتصادی حوزه انتخابیه از قبیل ذغال‌سنگ البرز مرکزی، در حال سکرات بودن کارخانجات نساجی مازندران و قائمشهر و دیگر وسایلی که سابقه درخشان شهرمان را به رکود کشانده است. صمیمانه تشکر می‌کنم.

والسلام‌علیکم و رحمه‌الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet