هدر موبایل
1387/03/26 13:01:00
سرویس صحن

مجلس به یک فوریت اصلاح آیین نامه داخلی مجلس رای نداد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه به یک فوریت اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس رای ندادند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، موسی قربانی از طراحان این یک فوریت اظهار داشت: مواردی از آیین نامه ضرورت دارد که تغییر کند و بر این اساس تعدادی از دوستان درخواست یک فوریت اصلاح موادی از آیین نامه داخلی را مطرح کردند.

وی افزود: از جمله مواردی که نیاز به اصلاح دارند رسیدگی به اعتبارنامه ها می باشد.

قربانی گفت: در مورد زمانی که به نماینده دولت در دفاع یا علیه یک لایحه یا طرح داده می شود و زمانی که به مخبر کمیسیون اختصاص داده می شود نیز بحث هایی بود که در اینجا پیشنهاد شده برای هر کدام 10 دقیقه وقت بدهند.

نماینده قائنات خاطرنشان کرد: از دیگر موارد زمانی است که برای معرفی حقوقدانان شورای نگهبان اختصاص یافته است.

وی افزود: در مورد تحقیق و تفحص ها هم زمان های اختصاص داده شده مبهم بود و اینکه آنها شش ماه وقت دارند اما ابتدای شش ماه مشخص نیست.

قربانی گفت: یکی دیگر از موارد پیشنهاد شده برای اصلاح در خصوص زمانی است که برای طرح دو فوریت ها در صحن علنی مطرح است که در این مورد هم پیشنهاد شده که از سقف 48 ساعت تا 72 ساعت افزایش یابد.

وی افزود: کمیسیون آیین نامه از امروز تشکیل می شود و در صورتی که همکاران به این فوریت رای دهند در جلسه امروز این طرح مورد بررسی قرار می گیرد.

این گزارش می افزاید، کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا در مخالفت با این فوریت اظهار داشت: سوال اینست که چرا با این دستپاچگی می خواهیم به اصلاح آیین نامه بپردازیم.

وی افزود: تجربه نشان داده که اصلاحاتی از این دست به مشکلات موجود می افزاید.

دلخوش خاطرنشان کرد: از ابتدا تا انتهای این طرح فوریتی دارای مشکل است. مجلس تازه شکل گرفته اجازه بدهید در فرصت مناسب تری این اصلاحات بررسی شود.

اما محسن کوهکن نماینده لنجان در موافقت با این فوریت گفت: مقدمات اصلاح آیین نامه داخلی در مجلس هفتم صورت گرفت که در نهایت نمایندگان آن دوره به هشتاد و پنجی شدن آن رای ندادند.

وی افزود: اجازه بدهید تا این طرح که ایرادات آیین نامه داخلی در آن به صورت کارشناسی بررسی شده مطرح شود.

براساس این گزارش، پس از سخنان موافق و مخالف یک فوریت طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی به رای گذاشته شد که با 112 رای موافق از 255 نماینده حاضر، 96 رای مخالف و 9 رای ممتنع به تصویب مجلس نرسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet