هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سه تن از اعضای هیات‎رئیسه مجلس تاکید کردند:

هیچ طرح یا لایحه‌ای بر برنامه پنجم اولویت ندارد

سرویس سیاسی
**حسین سبحانی‌نیا، محمد دهقانی نقندر و محمدحسین فرهنگی سه عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام کردند، با توجه به اعلام دستور کار مجلس مبنی بر بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه از امروز در صحن علنی، امکان بررسی اساسنامه صندوق توسعه ملی پیش از لایحه برنامه وجود ندارد.
شنبه 8 آبان 1389 ساعت 12:23

"حسین سبحانی نیا"در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، به ماده 214 آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: براساس این ماده، مادام که لایحه برنامه در صحن مجلس مورد بررسی است، مجلس نطق نخواهد داشت و هیچ طرح یا لایحه‌ای جز طرح‌ها و لوایح سه‌فوریتی در دستور قرار نخواهد گرفت.

نماینده نیشابور، افزود: براساس این ماده آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی،  مجلس در تمامی ایام به‌جز ایام تعطیل حداقل 6 و حداکثر هشت ساعت جلسه علنی خواهد داشت. وی ادامه داد: در موارد استثناء با تصویب مجلس، این زمان تا 10 ساعت قابل افزایش است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا درخواستی از سوی دولت مبنی بر بررسی با اولویت اساسنامه صندوق توسعه ملی به هیات رئیسه مجلس رسیده است یا خیر، گفت: تا آنجایی که من اطلاع دارم تاکنون چیزی در این زمینه به هیات رئیسه مجلس ارائه نشده است.

"محمد حسین فرهنگی" نیز در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، به آغاز بررسی لایحه برنامه از ساعت 14 امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: با توجه به در دستور کار بودن لایحه برنامه، اگر درخواست بررسی با اولویت اساسنامه صندوق توسعه ملی هم به مجلس رسیده باشد امکان طرح آن طبق آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی(ماده 214) وجود ندارد.

فرهنگی در پاسخ به این پرسش که آیا درخواستی مبنی بر بررسی با اولویت اساسنامه صندوق توسعه ملی پیش از لایحه برنامه به هیات رئیسه مجلس رسیده است، گفت: من از این موضوع اطلاعی ندارم.

محمد دهقان دیگر عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت از ارائه درخواستی مبنی بر بررسی با اولویت اساسنامه صندوق توسعه ملی نسبت به لایحه برنامه ابراز بی اطلاعی کرد.

وی گفت: با توجه به اینکه لایحه برنامه در دستور کار مجلس است، طبق آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی امکان بررسی طرح یا لایحه دیگر وجود ندارد.

بر اساس  خبری که امروز 8 آبان ماه بر روی خروجی یکی از خبرگزاری ها قرار گرفته،آمده است: دولت چهارشنبه هفته گذشته 5 آبان‌ماه بر اساس ماده 145 آیین‌نامه داخلی مجلس، "درخواست حق تقدم بررسی لایحه یک فوریتی اساسنامه صندوق توسعه ملی " را به هیئت رئیسه مجلس ارائه داد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000