خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/08 12:55:00
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس :

دولت برای اطلاع‌رسانی هدفمندی یارانه‌ها از همه سلایق رسانه‌ای بهره بگیرد

**عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد که دولت باید با نظر خیرخواهانه به تمام مطبوعات در رابطه با اطلاع‌رسانی هدفمندی یارانه‌ها نگاه کند و این مساله را موضوعی جناحی، باندبازی و حزبی نداند.

"سیدعلی حسینی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به رسالت مطبوعات و دولت درباره هدفمندی یارانه‌ها و اطلاع‌رسانی به مردم، اظهار کرد: هدفمندی یارانه‌ها موضوعی است، ملی و با اهمیت که دولت باید از همه سلایق رسانه‌ای و مطبوعاتی در این جهت بهره‌گیری کند و این طور نباشد که عده‌ای را به خدمت بگیرد و از عده‌ای غافل شود.

نماینده مردم نیشابور در مجلس، افزود: این دوگانگی در ارتباط‌‌ات دولت با مطبوعات منتج به انحراف در اطلاع‌رسانی به مردم خواهد شد و قطعا با مشکلات زیادی مواجه می‌شویم.

وی با بیان اینکه هدفمندسازی یارانه‌ها یکی از مهم‌ترین برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌های حاکمیت در جمهوری اسلامی است، گفت: این قانون دارای گستردگی و عمق زیادی است که همه جوانب زندگی فردی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی را در بردارد، با توجه به اهمیت موضوع باید در همه عرصه‌ها بسترسازی شود.

حسینی یکی از مهم‌ترین این زمینه‌ها را مطبوعات و رسانه‌ها دانست و افزود: مطبوعات یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین ابزارها در جهت فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی درباره هدفمندی یارانه‌ها و نحوه چگونگی اجرای این قانون هستند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، تاکید کرد: پیامدها و نتایج این قانون به لحاظ برنامه‌ریزی کوتاه، میان و بلند مدت و مسائل مهمی را که باید از سوی اصحاب رسانه منتشر شود؛ مستلزم آماده‌ کردن بسته‌های فرهنگی و اطلاع‌رسانی از سوی دولت است.

وی ادامه داد: دولت باید زمینه اطلاع‌رسانی را در اختیار مطبوعات و از طریق مراجع ذیصلاح قرار دهد. اگر مطبوعات به سلیقه و روش خود این موضوع را تحلیل و تجزیه کنند و از یک مرجع آگاه و مربوطه که همان دولت است، اطلاعات کافی را به دست نیاورند، نه تنها اطلاع‌رسانی صورت نمی‌گیرد؛ بلکه باعث تفرق آرا و سردرگمی مردم نیز خواهد شد.

حسینی با بیان این مطلب که دولت باید زمینه‌های اطلاع‌رسانی را فراهم کند، گفت: در ابتدای تصویب این طرح در مجلس، چندگانگی زیادی در اطلاع‌رسانی دولت به وجود آمده بود؛ اما قرار شد یک مرجع موثق که همان سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی است، اطلاعات لازم را به رسانه‌ها و مردم بدهد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس، تصریح کرد: دولت باید تمام تلاشش برای شناسایی تمام راهکارها و زمینه‌ها به کارببندد و دستور مشخصی در این زمینه وضع و از ساز و کارهای مختلفی این اطلاعات را منعکس کند.  

وی با اشاره به اینکه متاسفانه دولت از بسیاری از این ساز و کارها غافل شده است، افزود: علاوه بر صدا و سیما، مطبوعات و خبرگزاری‌ها کانون‌ها مختلف اطلاع‌رسانی مانند تریبون نماز جمعه، روحانیت، فرهنگیان و دانشگاه و استادان هستند که از دید دولت در زمینه اطلا‌ع‌رسانی هدفمندی یارانه‌ها پنهان مانده‌اند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet