هدر موبایل
1389/08/08 14:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سروری:

مذاکرات آینده باید در فضایی برابر و بدون جوسازی باشد

**عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر قرار به مذاکره‌ای بین ایران و کشورهای غربی در خصوص مباحث هسته‌ای باشد، این مذاکره باید در فضایی برابر بدون شانتاژ و جوسازی و حرکت‌های تخریبی در جهت منافع ملی ایران و دیگر کشورها باشد.

پرویز سروری در گفت‌وگو با فارس، در هفدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها اظهارداشت: بعد از جریان فتنه آمریکایی‌ها و کشورهای غربی مسیر دوگانه را در برخورد با ایران انتخاب کردند که شامل تحریم‌، تهدید و مذاکره می‌شد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران این رویکرد کشورهای غربی را نپذیرفته و به رسمیت نمی‌شناسد چرا که معتقد به ادامه مذاکرات 1+5 بامحوریت تهدید نیست.

سروری افزود: اگر قرار به مذاکره‌ای بین ایران و کشورهاهی غربی در خصوص مباحث هسته‌ای باشد این مذاکره باید در فضایی برابر بدون شانتاژ و جوسازی و حرکت‌های تخریبی در جهت منافع ملی ایران و دیگر کشورها باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: ایران معتقد است نتیجه مذاکره در هر قالبی نباید از پیش مشخص شود و به عبارتی ایران در مذاکره به دنبال بازی برد- باخت نیست و در حالی که آمریکایی‌ها در این پروژه به دنبال صدمه زدن به منافع ملت ایران هستند.

وی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها در جریان فتنه با تحلیل غلط از جریان‌های در حال وقوع، ‌زمینه بی‌اعتمادی ایران به سیاست‌های تعاملی این کشور و شکست اهداف خود را سبب شدند.

سروری تصریح کرد: بحث سفر مقام معظم رهبری به قم و سفر ریاست جمهوری به لبنان اهداف اشتباه آمریکایی‌ها را به هم زد و به هم جهت احساس می‌شود آمریکایی‌ها برای گذر از این بحران به دنبال پرداختن یک سویه به سیاست‌های دوگانه هستند.

وی با اشاره به اینکه بحث برگزاری و تداوم مذاکره پررنگ‌تر و غربی‌ها به جای تهدید سیاست مذاکرات نرم را پیش گرفته‌اند، تاکید کرد: ایران سیاست‌های اخیر آمریکا را کافی نمی‌داند و معتقد هستیم که آمریکایی‌ها ملزم به رعایت چارچوب‌های تعیین شده با محوریت مذاکرات 1+5 هستند که در آن باید مکلف به تامین منافع جمهوری اسلامی هستند.

سروری اظهار داشت: ایران معتقد به سیاست برد- برد است و باعلم بر اینکه می‌توان رفتاری را اتخاذ کرد که منجر به تامین منافع نظام بین‌المللی و خواسته‌های برحق جمهوری اسلامی می‌شود.

وی ضمن تاکید بر اینکه ایران به هیچ وجه حاضر به امتیازدهی در قالب فشار، تهدید و تحریم نمی‌شود، ادامه داد: جایگاه ایران در عرصه بین‌المللی با استناد به سیاست‌های احمدی‌نژاد بالا رفته است.

سروری در خصوص جایگاه امروز ایران در روابط بین‌المللی گفت: آمریکایی‌ها بعد از جریان فتنه با اتکا به استراتژی‌ ایران‌هراسی و تهدید و تحریم تصمیم داشتند ایران را منزوی کنند.

وی تاکید کرد: ایران امروز باعلم بر سیاست‌های غرض‌ورزانه آمریکا و اتخاذ دیپلماسی زنده، فعال و پویا با رویکرد افزایش همگرایی بین‌الملی و منطقه‌ای توانست موفق به تجمیع ظرفیت‌های پراکنده ضد آمریکایی‌ در جهان شود که با استفاده از این ظرفیت‌های خود تاکنون توانسته است اهداف خود را بر غربی‌ها تحمیل کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet