ایام محرم 1398
1389/08/08 15:02:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
زاکانی:

دولت با اطلاع‌رسانی شفاف برنامه اخلال‌گران اجرای هدفمندی یارانه‌ها را خنثی کند

**عضو کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه انتظار از دولت اطلاع‌رسانی شفاف خوب در اجرای قانون هدفمندی است، گفت: دولت با اطلاع‌رسانی به موقع و شفاف جلوی اخلال گران و پیامد‌های منفی اجرای این قانون را بگیرد.

علیرضا زاکانی در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از هشدار مسئولان دولت نسبت به سوءاستفاده جریان اخلالگر با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، اظهار داشت: اجرای این قانون یکی از بزرگترین اتفاق‌ اقتصادی کشور است که به عنوان جراحی بزرگ تلقی می‌شود.

وی ادمه داد: حتما در اجرای این قانون آثار و تبعات وضعی نیز خواهد داشت اما این بحث یک موضوع ملی است و یک بحث بخشی نیست که گروه‌ها یا افرادی احساس کنند که با مباحث سیاسی آن را تحت‌الشعاع قرار دهند و از این محمل سوءاستفاده کنند.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها نیاز به اهتمام جدی همه مسئولان و مردم دارد، گفت: اجرای هرچه بهتر این کار مستلزم همکاری همه‌جانبه تمام ارکان نظام و مردم است.

به گفته این نماینده مجلس هشتم، با توجه به رصدی که انجام شده است دو گروه به شدت به دنبال ایجاد شرایطی برای خود با اجرای این قانون هستند تا آبی را به آسیاب خود هدایت کنند که از جمله آنها نظام سلطه است که به دنبال تاثیر‌گذاری بر روی افکار عمومی است تا بتواند عده‌ای را با خود همراه کند.

زاکانی ادامه داد: گروه دوم عناصر فتنه سال قبل هستند که به علت عدم همراهی توده متوسط مردم با خود، از این محل استفاده کرده و شرایط را به نفع خود تغییر دهند که این دو مورد در حوزه سیاسی و عمومی است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: گروه فرصت‌طلب دیگر در این عرصه وجود دارند که با اجرای قانون، منافع آنها به خطر می‌افتد بتوانند در کار خلل ایجاد کنند و شرایط بازار را به هم بزنند که همه مسئولان دولتی و قضایی باید بسیج شوند تا با اجرای این قانون افق بسیار روشنی در آینده احساس کنیم.

وی در پاسخ به نقش اطلاع‌‌رسانی دولت و تاثیر آن بر پیامد‌های مثبت و منفی اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، بیان داشت: به نظر بنده دولت در حال حاضر زحمت این کار را می‌کشد اما در حوزه اطلاع‌رسانی بیش از آن چیزی که اطلاع‌رسانی می‌شود باید همت کند و انتظار است که در واقع خدمت مردم موضوع شفاف شود تا محملی برای سوءاستفاده کنندگان نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet