شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/08 15:54:00
سرویس صحن
لاریجانی به نخبگان دینی و سیاسی توصیه کرد:

تامل و تفکر در منظومه راهگشای رهبری

**علی لاریجانی گفت:مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از مقام معظم رهبری، همه بخشهای اجرایی کشور و نخبگان سیاسی و دینی را به تامل و تفکر، بهره گیری و تحقق منظومه راهگشای رهبری معظم توصیه می‌کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی روز شنبه 8 آبان ماه با تقدیر از حضور و استقبال مردم قم از مقام معظم رهبری اظهار داشت: حضور حماسی و انقلابی مردم قم در صحنه 10 روزه اخیر به مناسب سفر مقام معظم رهبری و همچنین مجموعه سخنان معظم له برای عموم مردم و نخبگان حوزوی و دانشگاهی فضای جدیدی برای حرکت عمیق تر اسلامی و انقلابی کشور مهیا نمود.

وی افزود: اولا مردم فهیم استان قم با حضور آگاهانه خود در این مدت رسم دلپذیر تعلق خاطر ملت به ولی فقیه را به نحو احسن به نمایش گذاشتند که قطعا به صورت پدیده ای ماندگار در تاریخ ایران خواهد ماند و موج پرتوان احساسات دینی آنها نه تنها یکسره سخنان خواب زده رسانه های غربی را به کناری نهاد بلکه آنان را به اندیشه جدیدی رساند که عمق رابطه رهبری و ملت به محاسبات ظاهری متعارف بازنمی گردد و این علنا در نوع بیانات مقام معظم رهبری مصادیق دقیق تری یافت.

نماینده مردم قم در خانه ملت کانون مسلط بیانات رهبری در همه سخنرانی ها را متفاوت از سیاق متعارف رهبران سیاسی، جهان بینی توحیدی عنوان کرد و گفت تحلیل و ارزیابی این مطالب نشان می دهد که وقتی مبنای فکر سیاسی واقعا نه تصانعا مبتنی بر تفکر ناب توحید باشد چقدر نوع سخنان و نحوه برخورد با پدیده ها متفاوت می شود.

لاریجانی با بیان این که در همه سخنان رهبری در مجامع گوناگون ذکر و پیدا کردن روحیه بیداری جریانی پررنگ بود تصریح کرد: این نکته قابل توجهی است که در دنیایی که رهبران سیاسی با شگردهای رسانه ای دنبال تاثیرگذاری بر اراده ها هستند و با وعده و وعیدها می خواهند جایگاه سیاسی برای خود بتراشند رهبری انقلاب ما راه دیگری را در صحنه سیاسی توصیه می کند.

وی افزود:مقام معظم رهبری متذکر بودن را مهمترین معنای صحت رفتار سیاسی می دانند و پایه بصیرت را در تفکر توحیدی و اخلاص بیان نمودند .

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر داشتن روحیه جهادی و گذشت از دنیا در انجام امور اظهار داشت: به تعبیر امام علی (ع) عزتمندی جامعه و آگاهی ملت در پناه این مساله تحقق می یابد و تجربه انقلاب اسلامی نیز این حقیقت را نشان داده است و نمونه ای از این ویژگی شخصیت شهید فهمیده است که امروز سالگرد شهادت آن عزیز بسیجی است که با حرکت حماسی خود وجدان یک جامعه را به حرکت درآورد.

لاریجانی تبیین جایگاه رفیع مراجع، حوزه های علمیه و نسبت آن با نظام جمهوری اسلامی توسط مقام معظم رهبری را روشن و غنی دانست و گفت: همه دوستداران انقلاب باید به همه ابعاد آن توجه تام نمایند و از طرف دیگر همه بخشهای نظام باید تلاش کنند از این مجموعه پرمحتوا و اصیل فرهنگ اسلامی به نحو صحیحی بهره جویند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: مجلس با همین تلقی از مدتها پیش مرکز پژوهشهای اسلامی مجلس شورای اسلامی را در قم تاسیس نمود تا از ظرفیت فضلای دانشمند حوزه در جهت تقویت بنیه کارشناسی کارها و لوایح استفاده شود.

لاریجانی در ادامه بیانات مقام معظم رهبری درخصوص دو خطر مهم اسلام منهای روحانیت و اسلام منهای سیاست را یادآور سفارشهای بنیانگذار انقلاب دانست و تصریح کرد: آن پیر روشن ضمیر با تاکید بر این دو اصل در مقابل حرکتهای انحرافی مبنای انقلاب اسلامی را بر تفکر اصیل اسلام جواهری قرار داد و این دو موضوع که رهبری معظم در این مقطع به آن اشارت نمودند فراتر از بحث جریانات متعارف سیاسی کشور است.

وی ادامه داد: هر کس با هر گرایشی چنانچه که در این دو موضوع دچار لغزش گردد باید توجه کنند از سوگیری صحیح انقلاب اسلامی زاویه پیدا کرده است.

لاریجانی به توصیه های مقام معظم رهبری به مجموعه های دانشگاهی و حوزوی اشاره کرد و گفت: ایشان توصیه موکد داشتند که در کنار فراگیری علم و دانش، حضور در صحنه داشته باشند و با بصیرت، مشارکت در سرنوشت کشور نماید و توجه به حفظ روش آزاداندیشی در حوزه ها که مقوم پیشرفت واقعی بوده است و رعایت ادب نسبت به اساتید و مراجع و مخصوصا حفظ روشهای علمی سنتی حوزه توصیه های گرانبها و بسیار ارزنده برای همه دانش پژوهان می باشد.

لاریجانی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از رهبری معظم، همه بخشهای اجرایی کشور و نخبگان سیاسی و دینی را به تامل و تفکر، بهره گیری و تحقق منظومه راهگشای رهبری معظم توصیه می کند و همچنین از مردم انقلابی و فهیم استان قم به خاطر حضور بسیار پراثر و آگاهانه سپاسگزاری می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet