ایام محرم 1398
1389/08/08 15:29:00
سرویس سیاسی

لاریجانی بر ضرورت حل مشکلات قم تاکید کرد

**رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه هیئت دولت که به مناسبت سفر مقام معظم رهبری به قم در این شهر تشکیل شد، بر ضرورت حل مشکلات متنوع این شهر تاکید کرد.

به گزارش خانه ملت، "علی لاریجانی" در این جلسه با اشاره به مشکلات قم اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، قبل از انقلاب توجهی به این شهر نشد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم رشد مناسب و درخور شأن آن رشد نداشت.

وی افزود: اکنون باید شرایطی به وجود آید که با شتاب بیشتری در جهت اجرای پروژه‌های مختلفی که باعث آبادانی استان قم است، گام برداشت.

رییس قوه مقننه با تاکید بر ضرورت پشتیبانی از صنایع به ویژه صنعت فرش، اظهار داشت: شهرک صنعتی استان قم نیازمند سرمایه‌گذاری برای زیرساخت‌های آن است و در مورد فرش که اشتغال بیش از صد هزار نفر در استان را در بر می‌گیرد نیز لازم است زمینه‌های اعطای جایزه صادراتی به صادرکنندگان نمونه و پرداخت هزینه‌های تدریس رشته فرش در دانشگاه و تسهیلات برای برگزاری نمایشگاه فرش اقدام شود.

نماینده مردم شهر قم در مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص پروژه آب رسانی قم، ‌تزریق بودجه‌ لازم چه برای آب شرب و چه برای تامین آب کشاورزی را ضروری دانست.

وی با اشاره به مطالعات انجام شده در خصوص ساخت متروی قم با توجه به جمعیت این شهر، بر ضرورت تکمیل این پروژه تاکید کرد.

وی افزود: پروژه مونوریل نیز باید با جدیت پیگیری و سرمایه‌گذاری لازم در این بخش انجام شود.

لاریجانی با بیان اینکه طرح حرم تا جمکران که با فروش اوراق مشارکت در حال پیشرفت است،  خاطرنشان ساخت: اجرای این طرح باعث خواهد شد تا گره‌های کور باز شده و موتور محرکی باشد که شهرداری قم بتواند مشکلات دیگر شهر را حل کند و در این زمینه لازم است دولت کمک کند.

وی در پایان در مورد طرح جامع اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) که بررسی‌های اولیه آن انجام پذیرفته است، متذکر شد: باید برای احداث مدرسه‌های جدید جهت حوزه علمیه و ارائه امکانات رفاهی به زائرین، سرمایه‌گذاری اختصاصی صورت پذیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet