هدر موبایل
1387/03/26 23:14:00
سرویس بین الملل

رییس مجلس اندونزی از فعالیت هسته ای صلح آمیز ایران حمایت کرد

رییس مجلس اندونزی در دیدار با مهدی سنایی نماینده مجلس شورای اسلامی بر حمایت کشورش از فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد.

به گزارش خانه ملت، در این دیدار که در حاشیه نشست مبارزه با فقر مجمع مجالس آسیایی در اندونزی برگزار شد "لاک سونو" اظهار داشت: کشور اندونزی از فعالیتهای هسته ای صلح آمیز ایران حمایت می کند و بهره برداری از انر‍ژی هسته ای را حق انکار نشدنی ایران می داند.

وی خاطرنشان کرد: اندونزی و دیگر کشورها نیز به دنبال ایران تلاش خواهند کرد از توانایی و دانش بهره برداری از انرژی هسته ای، برخوردار شوند.

"مهدی سنایی" نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با تشریح مواضع هسته ای کشورمان، پیام علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی را به رییس مجلس اندونزی تقدیم کرد.

در پیام علی لاریجانی خطاب به رییس مجلس اندونزی ضمن تشریح سیاستهای کنونی جمهوری اسلامی ایران، بر آمادگی مجلس شورای اسلامی برای گسترش همکاریهای پارلمانی دو کشور تاکید شده و از رییس مجلس اندونزی برای سفر به ایران دعوت بعمل آمده است .

شایان ذکر است در نشست مبارزه با فقر مجمع مجالس آسیایی که طی دو روز در اندونزی برگزار شد، گزارش تهیه شده از سوی دبیرخانه مجمع مجالس آسیایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در پایان قطعنامه ای در زمینه توسعه همکاریهای کشورهای آسیایی در مورد مبارزه با فقر صادر شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet