ایام محرم 1398
1389/08/08 16:41:00
سرویس صحن
بروغنی در موافقت با لایحه برنامه مطرح کرد؛

توجه ویژه به بهبود و توسعه فضای کسب و کار در برنامه پنجم

**نماینده سبزوار با تاکید بر اینکه در برنامه پنجم تاکید زیادی بر توسعه و بهبود فضای کسب و کار شده است خاطرنشان ساخت: وجود ۱۰ ماده کارساز درخصوص کاهش نرخ بیکاری، ایجاد اشتغال مولد، توسعه صادرات و مناطق آزاد و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی نشان از توجه ویژه دولت به این موضوع دارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در جلسه علنی روز شنبه 8 آبان و در ادامه اظهارات موافقان و مخالفان کلیات لایحه برنامه پنجم توسعه "علی بروغنی" نماینده سبزوار به عنوان موافق این لایحه اظهار داشت: از مهمترین نکات این برنامه توجه به فرهنگ اسلامی ـ ایرانی به منظور تعمیق و اعتلای معرفت دینی، تقویت هنجارهای دینی، اسلامی، ترویج فرهنگ ایثار، گذشت و فداکاری، تبلیغ ارزشهای اسلامی، گسترش خط و زبان فارسی توسعه فرهنگ قرآنی و انقلابی و... است.

وی افزود: در برنامه پنجم همچنین حوزه های علمیه، دانشگاهها و شرکتهای دانش بنیان نسبت دانشجو به اساتید، ایجاد زمینه لازم برای جذب دانشجویان خارجی و اعزام دانشجویان داخلی به سایر کشورها، خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان توجه ویژه شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اصلاح نظام اداری را از دیگر نکات مثبت برنامه پنجم توسعه عنوان کرد و گفت: در این موضوع تاکید اصلی بر رشد کارآیی و بهره وری و استفاده از تمام امکانات در جهت خدمت حداکثری به ارباب رجوع است.

بروغنی با بیان این که در برنامه پنجم تاکید زیادی بر بهبود فضای کسب و کار شده است تصریح کرد: در برنامه پنجم 10 ماده کارساز در این زمینه وجود دارد که نشان می دهد برنامه به مسائلی از جمله کاهش نرخ بیکاری، ایجاد اشتغال مولد، رشد سرمایه گذاری، توسعه صادرات، توسعه مناطق آزاد، گسترش بیمه های بازرگانی، کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی و اصلاح نظام مالیاتی توجه خاص و ویژه داشته است.

نماینده سبزوار توسعه و توازن منطقه ای از نکات مهم برنامه پنجم توسعه کشور دانست و اظهار داشت: با عملیاتی شدن این هدف می توان امیدوار بود که فاصله بین مناطق محروم و دارا روز به روز کمرنگ تر شود.

این نماینده اصولگرا در ادامه به صحبت های سیاست خارجی در برنامه پنجم اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: به برنامه پنجم توسعه به امور دفاعی، نظامی، سیاسی، امنیتی و سیاست خارجی و تنظیم روابط خارجی براساس سه اصل عزت، حکمت و مصلحت که از تاکیدات مقام معظم رهبری است توجه ویژه شده است.

بروغنی در پایان با بیان این که برنامه پنجم هم مطمئنا دارای ایرادات و اشکالات خواهد بود تصریح کرد: با این وجود این برنامه با تلاشهای دولت، کمیسیون تلفیق تهیه شده و تصویب و اجرای آن ما را هر چه سریعتر به اهداف پیش بینی شده در سند چشم انداز بیست ساله خواهد رساند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet