شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/08/08 17:00:00
سرویس صحن
سلیمی در موافقت با برنامه پنجم توسعه:

برنامه پنجم عدالت‌محور و جامع است

**نماینده محلات که در موافقت با کلیات لایحه برنامه پنجم سخن می‌گفت، این لایحه را برنامه‌ای عدالت‌محور و جامع عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس شورای اسلامی، "مرتضی سلیمی" نماینده مجلات در موافقت با کلیات لایحه برنامه پنجم توسعه، این لایحه را دارای ویژگی های مثبت فراوانی عنوان کرد و افزود: این برنامه نگاهی عدالت محور به مسائل مختلف دارد که این نگاه یکی از رویکردهای اصلی نظام است و از این جهت این برنامه قابل دفاع و قدردانی است.

نماینده محلات با بیان این مطلب که ایرادات مخالفان لایحه، ایراداتی جزئی است، گفت: ایراداتی که از سوی مخالفان ارائه می شود عموما ایراداتی است که در جلسات بررسی رفع خواهد شد.

سلیمی با تاکید بر این مطلب که این برنامه با سیاست های ابلاغی رهبری هماهنگ است، افزود: یکی دیگر از ویژگی های قابل دفاع این برنامه هماهنگی میان مجلس و دولت در تدوین آن است.

وی همچنین افزود: در این برنامه مواردی که با اصول قانون اساسی مغایر بوده است حذف شده و این برنامه مطابقت فراوانی با قانون اساسی دارد.

سلیمی که به عنوان دومین موافق لایحه برنامه پنجم توسعه سخن می گفت توجه به مشکلات اساسی کشور را یکی دیگر از نقاط قوت این برنامه عنوان کرد.

نماینده محلات همچنین تصریح کرد: در این برنامه به صورت کلی، الگوهای هماهنگ کننده میان بخش های مختلف، به صورت بارز مشاهده می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet