هدر موبایل
1389/08/08 17:52:00
سرویس فرهنگی
مسعودی ریحان:

توسعه علوم انسانی با حذف این رشته ها در تضاد است

**نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: تفکر و دید وزارت علوم به رشته های علوم انسانی بسیار بدبینانه و خلاف خواست مقام معظم رهبری است.

 

"غلامحسین مسعودی ریحان "در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص توقف پذیرش دانشجو در 12 رشته علوم انسانی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری برای توسعه علوم انسانی گفت: اقدامی که وزیر علوم در خصوص توقف پذیرش دانشجو در 12 رشته علوم انسانی انجام داده است کاملا بر خلاف منویات رهبری است چرا که توقف پذیرش دانشجو با توسعه وترویج علوم انسانی کاملا در تضاد است و تنها موجب تضعیف و نابودی این علوم می شود.

نماینده مردم اهر و هریس درمجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات غلام رضا خواجه سروری معاون فرهنگی وزیر علوم مبنی بر اینکه رشته های علوم انسانی وارداتی است و نیازی به رشته های علوم انسانی نداریم گفت:تفکر و دید وزارتخانه علوم به رشته های علوم انسانی بسیار بدبینانه است.

وی افزود:علوم  دیگری  مانند  شیمی  و فیزیک وارداتی است اما جالب است که وزارت علوم با آنها مشکلی ندارد و دستور توقف آن را نمی دهد اما علوم و رشته هایی مانند فلسفه اسلامی ،حقوق اسلامی ،اخلاق اسلامی و... را که کاملا اسلامی است ،غیر اسلامی می داند و دستور توقف آن را می دهند.

وی گفت:به دلیل بررسی برنامه پنجم توسعه در صحن علنی مجلس و سه شیفته شدن جلسات علنی مجلس، جلسات کمیسیون ها فعلا برگزار نمی شود اما پس از پایان بررسی برنامه پنجم قرار است کمیسیون از وزیر علوم  بخواهد  جهت پاسخگویی به علت این اقدام در جلسه کمیسیون حضور یابد.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet