ولادت امام موسی کاظم (ع)
1386/05/15 07:28:00
سرویس سیاسی

ابوترابی: افزایش تولید مواد افیونی در افغانستان نشانگر ضعف کنترل نیروهای بیگانه در این کشور است

نایب رئیس مجلس در دیدار با نمایندگان زن مجلس افغانستان با اشاره به مشکلات موجود در افغانستان بویژه تولید و قاچاق مواد مخدر اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به واسطه تولید و قاچاق مواد مخدر در افغانستان، آسیب‌های زیادی را متحمل شده و افزایش تولید این مواد افیونی را نشانگر ضعف کنترل نیروهای بیگانه در این کشور می‌داند.

به گزارش خانه ملت،نمایندگان زن مجلس افغانستان عصر روز یکشنبه با محمد حسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشترکات فرهنگی، دینی و زبانی 2 کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از آرمانهای ملت افغانستان در زمینه‌های مختلف حمایت کرده است.
ابوترابی افزود: اسلام بعنوان دینی متعالی و متکی بر تعالیم قرآنی با پشتوانه‌های قوی علمی و معرفتی، روابط 2 ملت مسلمان را به هم گره زده است.
وی همچنین گفت: به هر میزان حقیقت اسلام در کشورهای اسلامی گسترش یابد، آنها در جهت اعتلای ارزشهای دینی به هم نزدیکتر خواهند شد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر این نکته که اخلاق طالبانیسم از آموزه‌های واقعی اسلام فاصله داشته و دین اسلام همواره دین رحمت و مبتنی بر اخلاق حسنه و نه خشونت است، خاطرنشان ساخت: هر چقدر اسلام در سرزمین 2 کشور پررنگ‌تر باشد جامعه به حیات واقعی خود نزدیکتر می‌شود.
ابوترابی در بخش دیگری از سخنانش گفت: جمهوری اسلامی ایران از دولت مرکزی افغانستان و همچنین ایفای نقش مردم این کشور در تعیین سرنوشت خود، حمایت می‌کند.
وی با اشاره به مشکلات موجود در افغانستان بویژه تولید و قاچاق مواد مخدر اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به واسطه تولید و قاچاق مواد مخدر در افغانستان، آسیب‌های زیادی را متحمل شده و افزایش تولید این مواد افیونی را نشانگر ضعف کنترل نیروهای بیگانه در این کشور می‌داند.
در ادامه این دیدار همچنین گروه هشت نفره نمایندگان زن مجلس افغانستان ضمن ابراز تقدیر و تشکر از تلاشهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه استقرار آرامش و بازسازی در افغانستان، خواستار افزایش همکاریهای کشورمان در زمینه رفع مشکلات موجود در این کشور شدند.
یکی از اعضاء این گروه گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از ملت افغانستان حمایت بی دریغ بعمل آورده است و افغانستان باید از تجارب کشور همسایه بزرگ و خوب خود در امر بازسازی و سامان اوضاع خویش بهره‌ بگیرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet