شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/09 09:41:00
سرویس صحن
با تصویب نمایندگان صورت گرفت؛

الزام دولت به تدوین الگوی توسعه اسلامی ایرانی

**باتصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی دولت موظف شد با همکاری سایر قوا «الگوی توسعه اسلامی ـ ایرانی» را تدوین کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز ـ یکشنبه ـ مجلس شورای اسلامی در آغاز بررسی جزئیات لایحه برنامه پنجم توسعه ماده 1 این لایحه را که مربوط به فصل اول، فرهنگ اسلامی ـ ایرانی است را با 129 رای موافق، 46 رای مخالف و 22 رای ممتنع از مجموع 214 نماینده حاضر در صحن تصویب کردند.

ماده یک این لایحه پس از آن تصویب شد که علی عباسپور تهرانی نماینده تهران پیشنهاد جایگزینی ماده 1 را به جای پیشنهاد کمیسون تلفیق مطرح کرد که مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت. براساس این مصوبه مجلس، دولت موظف است با همکاری سایر قوا «الگوی توسعه اسلامی ـ ایران» که مستلزم رشد و بالندگی انسانها بر مدار حق و عدالت و دستیابی به جامعه ای متکی بر ارزش های اسلامی و انقلابی و تحقق شاخص های عدالت اجتماعی و اقتصادی باشد را تا پایان سال سوم برنامه تدوین و جهت تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه دهد. این الگو پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی مبنای تهیه برنامه ششم و برنامه های بعدی قرار می گیرد.

براساس تبصره این ماده مصوب،  دبیرخانه تهیه این الگو در قوه مجریه مستقر خواهد بود و روسای قوای سه گانه کشور موظفند با اتخاذ سازوکارهای لازم در هر قوه به فرآیند تهیه آن کمک کنند.

کمیسیون تلفیق در ماده یک پیشنهاد داده بود؛ معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور که در این قانون به اختصار «معاونت» نامیده می شود با همکاری دستگاه های ذی ربط «الگوی اسلامی ـ ایرانی توسعه» را تا پایان سال دوم برنامه تدوین و پس از تایید کارگروهی شش نفره متشکل از دو نفر نماینده معری شده از سوی هر یک از سران سه قوه، شاخص ها و معیارهای منبعث از الگوی فوق را از طریق دبیرخانه (معاونت) به کلیه دستگاه های اجرایی برای اجرا ابلاغ نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet