ایام محرم 1398
1389/08/09 10:04:00
سرویس صحن
نماینده مریوان در اخطار قانون اساسی؛

ماده 2 لایحه برنامه پنجم توسعه مغایر قانون اساسی است

**نماینده مریوان در مجلس شورای اسلامی ماده ۲ لایحه برنامه پنجم توسعه را مغایر اصل ۵۸ قانون اساسی دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "اقبال محمدی"نماینده مریوان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ـ یکشنبه ـ مجلس شورای اسلامی در زمان بررسی ماده 2 لایحه برنامه پنجم توسعه، این ماده را مغایر اصل 58 قانون اساسی دانست و گفت: همه پیوست های فرهنگی برا ی طرح های مهم و جدید باید به تصویب مجلس برسد.

محمدی بر این اساس خواستار طرح پیشنهاد خود در ماده 2 لایحه برنامه پنجم توسعه شد و گفت: براساس پیشنهادی که من ارائه داده ام دولت موظف است براساس نقشه مهندسی فرهنگی کشور و نظامنامه پیوست فرهنگی تا اوایل سال دوم برنامه پنجم را تدوین و به تصویب مجلس شورای اسلامی برساند.

علی لاریجانی، رئیس مجلس نیز در پاسخ به این اخطار محمدی،گفت:همه طرح های عمرانی که دولت دارد، می آورد در مجلس تصویب می شود و بنابراین اشکال قانون اساسی ندارد.

لاریجانی افزود: اما پیشنهاد شما در ماده 2 قابل طرح بود که باید زودتر مطرح می کردید.

در ماده 2 لایحه برنامه پنجم توسعه که به تصویب نمایندگان رسید، آمده است: دولت موظف است براساس نقشه مهندسی فرهنگی کشور و نظامنامه پیوست فرهنگی که تا پایان سال اول برنامه به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی می رسد نسبت به تهیه پیوست فرهنگ برای طرح های مهم و جدید اقدام نماید.

براساس تبصره این ماده، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی در ابتدای هر سال عناوین طرح های مهم موضوع این ماده را تهیه و به دستگاه های ذیربط جهت اجرا ابلاغ نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet