خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/09 11:17:00
سرویس سیاسی

انتخابات سراسری ریاست جمهوری وپارلمانی در تانزانیا برگزارشد

**مردم تانزانیا ،امروز برای تعیین رئیس جمهور ونمایندگان مجلس به پای صندوق های رای رفتند.

به گزارش خانه ملت به نقل ازسایت خبری فرانس 24، امروز مردم تانزانیا در انتخابات سراسری برای انتخاب رئیس جمهور ونمایندگان مجلس ، در حوزه های رای گیری حاضر شدند.

بر اساس این گزارش ، مردم جزایر نیمه مختار زنجبار در تانزانیا نیز همزمان با مردم شهرهای دیگر این کشور برای تعیین رئیس جمهور ونمایندگان مجلس به پای صندوق های رای رفتند.

حوزه های رای گیری امروز ساعت 6 صبح به وقت محلی درتانزانیا فعالیت خود را اغاز کردند و راس ساعت 4 بعدازظهربه وقت محلی دارالسلام پایتخت این کشور بسته خواهند شد.

این گزارش می افزاید: 1 ساعت پس از گشودن حوزه های رای گیری مردم تانزانیا آراء خودرابرای تعیین رئیس جمهور ونمایندگان مجلس این کشور به صندوق های رای انداختند.

"جاکایا کیکویتی" رئیس جمهور تانزانیا که پیش از این دستور انحلال مجلس این کشور را با هدف اجرای انتخابات سراسری صادر کرده بود ، امید زیادی به پیروزی در این انتخابات دارد.

گفتنی است که تانزانیا کشوری است در شرق آفریقا که از شمال با کنیا و اوگاندا، از غرب با رواندا، بوروندی و جمهوری دموکراتیک کنگو و از جنوب با زامبیا، مالاوی و موزامبیک همسایه‌است و از شرق به اقیانوس هند محدود می‌شود وپایتخت این کشور دارالسلام است .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet