خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/08/09 14:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون فرهنگی:

1+5 حقوق هسته‌ای ایران را به رسمیت بشناسد

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اصل برگزاری گفت‌وگوها بین ایران و ۱+۵ قطعا مفید است، گفت: کشورهای ۱+۵ باید حقوق اصلی و هسته‌ای ایران را به رسمیت شناخته و سپس گفت‌وگو را بر سر مسائل پیرامونی ادامه دهند.

مهدی سنایی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: به دلیل مفید بودن گفت‌وگو، جمهوری اسلامی ایران از این موضوع استقبال کرده است زیرا در این مذاکرات، طرفین می‌توانند مواضع یکدیگر را به صورت شفاف بشنوند.

وی تاکید کرد: البته این گفت‌وگوها در صورتی مثمر ثمر خواهد بود که از چارچوب گذشته خارج شود.

سنایی ادامه داد: این گفت‌وگوها باید هم از جهت محتوا و هم از جهت ساختار تغییر کند، به این شکل که بازیگران جدید وارد این عرصه شوند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت سیاست چماق و هویج سیاست بی‌نتیجه است که سال‌ها در جریان بوده است.

نماینده مردم نهاوند در مجلس تاکید کرد ایران حاضر به چانه‌زنی بر سر حقوق اصلی خود نیست و گروه 1+5 باید مطابق با بیانیه تهران به گفت‌وگوها ادامه دهد.

سنایی ادامه داد گفت‌وگو میان ایران و بازیگرانی که به کشورمان اعتماد ندارند نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت، لذا تغییر ساختار یک ضرورت است.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد غربی‌ها باید بدانند که تحریم‌ها بیشتر از آنکه به ایران خسارت وارد کند منافع آنان را از کفشان می‌برد و در حقیقت آنان هستند که منافع بیشتری را به خاطر عدم ارتباط با ایران از دست خواهند داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet