ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/08/09 14:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
حدادعادل:

رسانه‌ها در جنگ نرم حکم سلاح در جنگ سرد را دارند

**رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه رسانه می‌تواند یک قدرت نرم، ‌متنوع و جذاب است، گفت: رسانه‌ها در جنگ نرم حکم سلاح در جنگ سرد را دارند.

غلامعلی حداد عادل در گفت‌وگو با فارس، در خصوص نقش رسانه‌ها در مقابله با جنگ نرم، گفت: رسانه‌ها متنوع و جذاب بوده و یک دهلیز گروهی مناسبی برای مطالعه جدی‌تر و سنگین‌تر هستند

وی با بیان اینکه رسانه همیشه مقدمه‌ای برای ایجاد انگیزه در اقشار مختلف جامعه به خصوص جوانان است، اضافه کرد: رسانه در جنگ نرم حکم سلاح در جنگ سرد را دارد.

وی در ادامه به راهکار‌های مقابله با جنگ نرم علیه انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: اطلاع‌رسانی، روشنگری، تبیین و به کار بردن راه‌هایی که دشمن برای ایجاد شبهه و شایعه راه‌های مقابله با جنگ نرم هستند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم همچنین در پاسخ سوال رامین، معاون مطبوعاتی رئیس جمهور درباره اهمیت امانت‌داری در مصاحبه تصریح کرد: در مصاحبه، مصاحبه شونده باید امنیت داشته باشد که مطالب مورد‌نظر وی منتشر می‌شود.

وی افزود: در مصاحبه همواره این خطر وجود دارد که با جابه‌جایی یک کلمه در اطلاع‌رسانی، جنجالی و فضایی علیه کل نظام درست شود.

نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی کاری بسیار ظریف است تصریح کرد: در مصاحبه جابه‌جایی کلمه‌ای، معنایی متفاوت از مقصود مصاحبه شونده منعکس می‌شود که همیشه این نگرانی وجود دارد و خبرنگار با دقت، خبر را به عنوان امانت تلقی کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet