هدر موبایل
1389/08/09 15:33:00
سرویس صحن
مجلس تعیین کرد

سیاست‌های پنج سال آینده کشور برای افزایش سرانه فرهنگی

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت اجازه دادند اقداماتی در جهت افزایش سرانه بهره مندی اقشار مختلف مردم از فضاهای فرهنگی، هنری و ورزشی و ایجاد زیرساخت های لازم برای توسعه فعالیت فرهنگی و هنری به انجام برساند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در ادامه بررسی لایحه پنجم توسعه در جلسه عصر روز یکشنبه ماده 10 برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با 176 رای موافق و 2 رای ممتنع تصویب شد.

براساس این ماده به دولت اجازه داده می‌شود به‌منظور افزایش سرانه بهره‌مندی اقشار مختلف مردم از فضاهای فرهنگی ، هنری و ورزشی و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه فعالیت فرهنگی و هنری اقدام های زیر را انجام دهد:

الف- حداکثر پنجاه درصد (50%) هزینه تکمیل مراکز فرهنگی، هنری، دینی و قرآنی (دارای پیشرفت فیزیکی حداقل پنجاه درصد(50%)) بخش غیردولتی و همچنین احداث اماکن ورزشی همجوار و متعلق به مساجد، پایگاه های مقاومت بسیج و کانون های ورزشی جوانان بسیج را که تکمیل و بهره‌برداری از آنها برای استفاده عمومی ضروری است بر اساس آئین‌نامه مصوب هیأت وزیران به‌صورت کمک بلاعوض تأمین نماید.

تبصره - در صورت تغییر کاربری این‌گونه مراکز یا تغییر استفاده از عمومی به خصوصی، وجوه دولتی پرداخت شده به قیمت روز از دریافت‌کنندگان این کمک ها اخذ می شود.

ب- از تأسیس شهرک های سینمایی، تلویزیونی و رسانه‌ای و اداره آنها حمایت مالی و حقوقی نماید.

همچنین علی اصغر دستغیب نماینده مردم شیراز پیشنهاد اضافه شدن عبارت پایگاه های مقاومت بسیج و کانون های ورزشی جوانان بسیج را بعد از عبارت مساجد در بند الف ماده 10 را داشت که با رای مثبت نمایندگان این عبارت افزوده شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet