هدر موبایل
1389/08/09 17:37:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مطهری:

رئیس فراکسیون اصولگرایان باید دولتی نشدن را ارزش بداند

**نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه مشکل اصلی در بین اصولگرایان مجلس فقدان اصول و مبانی مشخص است تاکید کرد رئیس فراکسیون اصولگرایان باید برداشت درستی از موضوعاتی چون ولایت فقیه، آزادی بیان و اصلاح طلبی داشته و برای اقتدار فراکسیون و دولتی نشدن آن ارزش قایل باشد.

علی مطهری در گفتگو با مهر، در آستانه انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس درباره ویژگیها و شاخص های بارز رئیس این فراکسیون اظهارداشت: معتقدم کسی باید ریاست فراکسیون اصولگرایان را بر عهده بگیرد که تصور درستی از اصولگرایی و مبانی و اصول روشن آن داشته باشد.

وی افزود: برداشت درست از موضوعاتی چون ولایت فقیه، آزادی بیان، نوع برخورد با مسائل فرهنگی ویژگی دیگری است که ریاست فراکسیون باید از آن بهره مند باشد تا بتواند بین بینش های مختلفی که در فراکسیون وجود دارد تفاهم ایجاد کند.

نماینده تهران گفت: رئیس فراکسیون اصولگرایان باید قدرت تاثیرگذاری بر اصلاح طلبان مجلس را هم داشته باشد و نباید اصولگرایی را به معنای دشمنی با اصلاح طلبان بداند.

مطهری تصریح کرد: رئیس فراکسیون اصولگرایان باید برای اقتدار فراکسیون و دولتی نشدن آن ارزش قایل باشد ، همچنین باید نسبت به اجرای قانون حساس باشد و مصالح مردم و انقلاب اسلامی را بر تمایلات گروهی ترجیح دهد.

وی درخصوص تلاش برخی از اصولگرایان برای جایگزین کردن فردی غیر از رئیس مجلس برای ریاست فراکسیون اصولگرایان نیز گفت: اعتراض برخی از اعضای فراکسیون آن است که چرا برخی طرح ها و لوایح در فراکسیون مورد بررسی قرار نمی گیرد تا تصمیم فراکسیون بتواند در صحن مجلس موثرتر باشد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: البته معتقدم تشکیل این جلسات نمی تواند چندان در تصمیم گیری نهایی مجلس کارساز باشد.

مطهری گفت: هم اکنون دو بینش در فراکسیون اصولگرایان وجود دارد، یک بینش این است که ما باید چشم بسته از دولت حمایت کنیم و بینش دوم این است که باید کارهای دولت را نقد کنیم و از کارهای درست آن حمایت و در مقابل خطاهای دولت ایستادگی کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: معتقدم اگر برای بررسی طرح ها و لوایح مجمع عمومی فراکسیون هم تشکیل جلسه دهد این دو نوع بینش همچنان وجود خواهد داشت و نمی توان در برخی موارد به توافق رسید.

وی گفت: نمونه این موضوع انتخاب نماینده قوه مقننه در هیئت نظارت بر مطبوعات بود و دیگری انتخاب دو عضو نماینده قوه مقننه در شورای نظارت بر صداوسیما که در این دومی یکی از نامزدهای فراکسیون رای نیاورد ، بنابراین با تغییر رئیس فراکسیون مشکل حل نخواهد شد .

مطهری با بیان اینکه مهم این است که اصولگرایان ابتدا مبانی و اصول فکری خود را تدوین کرده و بر سر آن توافق پیدا کنند، گفت: هم اکنون در این فراکسیون اعضا برداشت خود را از اصول دارند ، به عنوان مثال برداشت همه اصولگرایان از اصل ولایت فقیه یکسان نیست، برخی از آنها این اصل را به معنای تعطیل عقل تلقی می کنند و برخی این اصل را منافی با ابتکار عمل و اظهار نظر در همه مسائل نمی دانند.

وی یادآور شد: درباره نحوه برخورد با مسائل فرهنگی نیز بینش اصولگرایان با هم متفاوت است، نمایندگان حامی دولت در فراکسیون اصولگرایان عملا پذیرفته اند که دولت مسئولیتی در قبال مسائل فرهنگی ندارد، در حالی که دیگر اصولگرایان معتقدند دولت وظیفه نظارت بر مسائل فرهنگی را دارد و مجاز به تساهل و تسامح در این حوزه نیست..

 مطهری گفت: همچنین برداشت ها از آزادی بیان در میان اصولگرایان یکسان نیست، اصولگرایان حامی دولت اعتقاد درستی به آزادی بیان ندارند اما عده دیگری معتقد به آن هستند آنچنان که شهید مطهری بیان کرده اند.

نماینده تهران تاکید کرد: بنابراین معتقدم مشکل اصلی در بین اصولگرایان فقدان اصول و مبانی مشخص است که با تغییر پست ها و ریاست این فراکسیون ، مشکل حل نخواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet