هدر موبایل
1389/08/10 09:24:00
سرویس بین الملل
رییس کمیسیون روابط خارجی سنای کنگو:

ایران صدای مظلومان جهان است

**رییس کمیسیون روابط خارجی مجلس سنای جمهوری دموکراتیک کنگو انتقال تجارب ارزنده جمهوی اسلامی ایران در مسیر کسب استقلال سیاسی و اقتصادی به کشورهای در حال توسعه نقش مهمی در پیشرفت و توسعه این کشورها خواهد داشت.

به گزارش خانه ملت، "ژان کلود موکنی اتانینگامو" رییس کمیسیون روابط خارجی مجلس سنای جمهوری دموکراتیمک کنگو بعد از ظهر روز یک‌شنبه 9 آبان ماه با "سیدعلی ادیانی راد" رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران - کنگو و دیگر اعضای این گروه دیدار و گفت و گو کرد.

در ابتدای این دیدار، ادیانی راد با تاکید بر اهمیت توسعه و تعمیق روابط پارلمانی جمهور اسلامی ایران و کنگو گفت: مجلس شورای اسلامی از توسعه مناسبات و روابط دو کشور در عرصه‌های مختلف استقبال می‌کند.

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فشارها و هجمه‌های دشمنان ملت ایران علیه انقلاب اسلامی افزود: باورهای دینی و مقاومت ملت ایران تمامی توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کرد و باعث شد جمهوری اسلامی ایران مرزهای علمی و فناوری را درنوردد و در تمامی عرصه‌ها به خودکفایی برسد.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و کنگو از تقویت و تحکیم همکاری‌های مشترک در مجامع و نهادهای بین‌المللی استقبال و بیان کرد: تبادل هیات‌های سیاسی و پارلمانی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری دموکراتیک کنگو باعث حضور موثر دو کشور در صحنه‌های بین‌المللی خواهد شد.

در ادامه این دیدار "ژان کلود موکنی اتانینگامو" رییس کمیسیون روابط خارجی مجلس سنای جمهوری دموکراتیک کنگو با ابراز خرسندی از سفر به ایران، جمهوری اسلامی ایران را صدای مظلومان جهان خواند و گفت: انتقال تجارب ارزنده جمهوی اسلامی ایران در مسیر کسب استقلال سیاسی و اقتصادی به کشورهای در حال توسعه نقش مهمی در پیشرفت و توسعه این کشورها خواهد داشت.

وی در پایان تشکیل گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور را فرصتی برای توسعه ارتباطات هر چه بیشتر پارلمانی دانست که به گسترش ارتباطات سیاسی،فرهنگی و اقتصادی منجر می‌گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet