خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/10 10:29:00
سرویس صحن
یحیی‌زاده خواستار شد؛

رفع تناقض بین مواد 15 و 16 لایحه برنامه پنجم

**نماینده تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی طی یک تذکر آئین‌نامه‌ای خواستار رفع تناقض بین مواد ۱۵ و ۱۶ لایحه برنامه پنجم توسعه شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدجلال یحیی زاده فیروزآباد" در جلسه علنی امروز ـ دوشنبه ـ مجلس شورای اسلامی در زمان بررسی ماده 15 این لایحه در تذکری شفاهی، گفت: ماده 15 با ماده 16 لایحه تناقض دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی تصریح کرد: دلیل مغایرت ماده 15 با ماده 16 در این است که در ماده 15 گفته شده دولت مجاز است و این در حالی است که در ماده 16 گفته شده که دولت مکلف است.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر، گفت: اول باید ماده 15 بررسی شده و سپس ماده 16 براساس آن اصلاح شود.

در ماده 15 لایحه برنامه پنجم توسعه آمده است: به سازمان تربیت بدنی اجازه داده می‌شود اماکن ورزشی در حال بهره‌برداری، آماده بهره‌برداری ، نیمه‌تمام و زمینهای تحت تملک خود ازجمله فضاهای موجود در مجتمع های ورزشی را با حفظ کاربری ورزشی به صورت فروش یا اجاره بلند مدت بیش از ده سال از طریق مزایده یا به قیمت ترجیحی به بخش های  خصوصی و تعاونی واگذار نماید.

در ماده 16 لایحه مذکور هم تصریح شده است: دولت مکلف است به‌منظور توسعه ورزش همگانی، قهرمانی و توسعه زیرساختهای ورزشی اقدامات زیر را انجام دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet