هدر موبایل
1389/08/10 10:43:00
سرویس صحن
باهنر در تذکر قانون اساسی

لزومی ندارد همه دستگاه های اجرایی به ورزش بودجه اختصاص دهند

**نماینده تهران،موظف نمودن کلیه دستگاه های اجرایی را برای اختصاص دادن یک درصد بودجه خود برای تربیت بدنی را خلاف مواد ۵۲ و ۵۳ قانون اساسی دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت ،"محمدرضا باهنر" نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در جلسه علنی امروز (10 آبان) در تذکری مطابق بااصل 52 و 53 قانون اساسی ماده 16 لایحه پنجساله پنجم توسعه را که در صحن علنی مجلس در حال بررسی است را مغایر قانون اساسی دانست و گفت:اصل 52 قانون اساسی می گوید بودجه سالانه کل کشور به ترتیبی که در قانون مقرر می شود از طرف دولت تهیه و برای بررسی و تصویب به مجلس شورای اسلامی تسلیم می گردد و هر گونه تغییر در ارقام بودجه نیز تابع مراتب مقرر در قانون خواهد بود.

وی افزود: در اصل 53 نیز آمده است کلیه دریافت های دولت در حساب های خزانه داری کل متمرکز می گردد و همه پرداخت ها در حدود اعتبارات مصوب به موجب قانون خواهد بود.

باهنر با بیان اینکه چه دلیلی دارد که از بودجه همه دستگاه های اجرایی یک درصد کم شود گفت: شورای نگهبان، نیروهای مسلح، شورای امنیت ملی، وزارت خارجه همه دستگاه های اجرایی هستند و اینکه ما بخواهیم همه را مکلف کنیم بعد از اینکه بودجه را برای انجام وظایفشان تصویب کردیم حالا یک درصد از بودجه را برای تربیت بدنی بدهند لزومی ندارد.

وی تصریح کرد: این روند برنامه نویسی و بودجه نویسی را مختل می کند و هم اینکه ارقام و هزینه ها در جایی که قانون مشخص کرده است هزینه نمی شود و اصولا این درصدهابه عقیده من با اصل 53 و 52 قانون اساسی مغایرت دارد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: این ماده اشکال قانون اساسی ندارد اما اینکه بعضی از دستگاه ها مثل شورای نگهبان و شورای امنیت ملی و ... چرا باید از بودجه آنها برای تربیت بدنی کسر شود درست است و اشکال محتوایی دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet