شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/10 10:35:00
سرویس صحن
انتقاد نماینده سمیرم به پیشنهادها و اخطارهای منتج به تغییر در لایحه برنامه پنجم

لاریجانی: مجلس محل بحث و تعامل فکری است

**رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده سمیرم که نسبت به برخی مخالفت‌های نمایندگان از جمله احمد توکلی با مواد لایحه برنامه پنجم انتقاد داشت، گفت: مجلس جای تعامل فکری است و افراد آزاد هستند نظرات خود را بیان کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، این اظهارات "علی لاریجانی" در جلسه علنی امروز ـ دوشنبه ـ مجلس شورای اسلامی پس از آن مطرح شد که "بهروز جعفری" نماینده سمیرم در تذکری با استناد به ماده 23 آئین نامه داخلی که مربوط به حفظ اقتدارو شأن مجلس است گفت: حفظ اقتدار مجلس یک مصداقش قانون گذاری صحیح است.

جعفری به توصیه های مقام معظم رهبری درخصوص هماهنگی دولت و مجلس در رسیدگی به لایحه برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و افزود: تغییراتی که در لایحه برنامه داده می شود خلاف توصیه های رهبری است.

وی با اشاره به اخطارهای قانون اساسی احمد توکلی، رئیس مرکز پژوهش های مجلس نسبت به برخی مواد لایحه برنامه پنجم توسعه گفت: رئیس مرکز پژوهش ها که کارش مخالفت با دولت است، بنابراین بهتر است یک گزارش درخصوص تغییر کلمات مجاز است به مکلف است تهیه کند تا معلوم شود چقدر بار مالی بر دولت تحمیل می شود.

نماینده سمیرم که نسبت به طرح برخی پیشنهادها و اخطارهای قانون اساسی نمایندگان از جمله احمد توکلی انتقاد داشت، تصریح کرد: چرا مجلس که اصولگرا است و دولت هم اصولگرا است، قانونی را تصویب می کند که 80 درصد قابلیت اجرایی نداشته باشد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر نماینده سمیرم گفت: اولا شما در حالی این تذکر را مطرح کردید که پیشنهاد برگشت به لایحه دولت داده شده است.

وی افزود: ثانیا اعداد و ارقامی در لایحه برنامه وجود ندارد که بگویید خارج از توان دولت است.

رئیس مجلس به توصیه های مقام معظم رهبری نسبت به دولت و مجلس اشاره کرد و گفت: آن چه که توصیه های مقام معظم رهبری همیشه بوده، این است که قوای مختلف یا همگانی هم پیش بروند و ایشان دست مجلس را نبسته اند و فرموده اند که قوای کشور با هماهنگی هم پیش بروند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه روز یکشنبه هیات رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: در این جلسه بحث کردیم پیشنهادهایی که در صحن توسط نمایندگان مطرح می شود خلاف قانون اساسی و آئین نامه داخلی مجلس نیست.

لاریجانی با انتقاد از سخنان نماینده سمیرم نسبت به احمد توکلی، گفت: این گونه بیانات نسبت به آقای توکلی که فرد باسابقه ای بوده و رئیس مرکز پژوهش های مجلس است، درست نیست.

لاریجانی با اظهار این که مجلس جای تعامل فکری است، خاطرنشان کرد: در مجلس افراد آزاد هستند که نظرات خود را مطرح کنند و اصلا مجلس جای اینگونه بحث ها است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet