هدر موبایل
1389/08/10 11:39:00
سرویس صحن
با تصویب نمایندگان صورت گرفت

الزام وزارت کشاورزی به واگذاری اراضی غیرکشاورزی به سازمان تربیت بدنی

**با تصویب نمایندگان مجلس، وزارت جهادکشاورزی موظف شد اراضی غیرکشاورزی را به منظور احداث و توسعه اماکن و فضاهای ورزشی به طور رایگان به سازمان تربیت بدنی واگذار نمایند همچنین تغییر کاربری این اراضی ممنوع است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز (10 آبان) در ادامه بررسی لایحه پنج ساله برنامه پنجم توسعه که در صحن علنی مجلس در دست بررسی است ماده 17 این لایحه را با 148 رای موافق، 6 رای مخالف، 2 رای ممتنع به تصویب رساندند.

طبق این مصوبه مجلس، وزارت جهادکشاورزی موظف شد اراضی ملی غیرکشاورزی به استثناء اراضی واقع در مناطق چهارگانه محیط زیست خارج از حریم شهرها و محدوده روستاها را که مورد نیاز سازمان تربیت بدنی است، به‌منظور احداث و توسعه اماکن و فضاهای ورزشی با اولویت واگذاری به تعاونی‌های ایثارگران تأمین و به‌طور رایگان به سازمان تربیت‌بدنی واگذار نماید.

همچنین وزارت مذکور موظف است با تأیید سازمان تربیت بدنی، اراضی با شرایط فوق را که مورد نیاز بخش غیردولتی و تعاونی برای احداث اماکن ورزشی است به قیمت ارزش معاملاتی اعلام شده توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی واگذار نماید. تغییر کاربری این قبیل اراضی ممنوع است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet