هدر موبایل
1389/08/10 11:39:00
سرویس صحن
عثمانی :

بند 3 ماده 16 برنامه پنجم به دنبال پولی کردن بخش ورزش نیست

**نماینده بوکان با بیان اینکه بند ۳ ماده ۱۶ به دنبال پولی کردن ورزش در کشور نیست خاطرنشان ساخت: این بند به دنبال واگذاری مدیریت و مالکیت ورزشی به بخش خصوصی برای بهره‌مندی بیشتر مردم از امکانات و تسهیلات ورزشی است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز دوشنبه 10 آبان "محمد قسیم عثمانی" نماینده بوکان در مخالفت با حذف بند 3 ماده 16 لایحه برنامه پنجم توسعه  کشور اظهار داشت: مخالفین این بند گمان می کنند این بند به دنبال پولی کردن ورزش است در حالی که این بند چنین منظوری را نمی رساند و مخالفت این افراد به دلیل ابهامی است که در بند وجود دارد.

وی افزود: کمیسیون معتقد نیست که ورزش را پولی کنیم و ورزشگاه ها را به بخش خصوصی واگذار کنیم، بحث اصلی واگذاری مدیریت و مالکیت ورزش کشور به بخش خصوصی است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: این وظیفه دولت و حاکمیت است که ورزش را برای عموم رایگان فراهم کند ولی این مساله منافاتی با بند 3 ماده 16 ندارد. تنها اتفاقی که با تصویب این بند می افتد این است که مالکیت های دولتی ورزش به بخش خصوصی سپرده می شود و دولت موظف است این خدمات را از بخش خصوصی به نفع مردم بخرد.

عثمانی با تاکید بر این که مدیریت دولتی در امورات غیرحاکمیتی بسیار مضر و آسیب رسان است گفت: با واگذاری بخش ورزشی به بخش خصوصی اثربخشی، کارآیی و صرفه اقتصادی در عرصه ورزش حاصل خواهد شد و زمینه را برای بهره مندی بیشتر مردم از امکانات ورزشی فراهم می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet