هدر موبایل
1389/08/01 10:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
الهیان:

فعالیت‌های حزب کارگزاران منجر به اخلال در امنیت ملی کشور شده است

**عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: حزب کارگزاران سازندگی بعد از انتخابات همپای دو حزب منحل شده مشارکت و مجاهدین اقداماتی را انجام داده که منجر به زیر سئوال رفتن منافع ملی و اخلال در امنیت ملی شده است.

زهره الهیان در گفت‌وگو با فارس در خصوص فعالیت حزب کارگزاران گفت: این حزب بعد از انتخابات همسویی و همراهی با برخی از احزاب اصلاح طلب از جمله دو حزب منحل شده مشارکت و مجاهدین داشت.

وی تاکید کرد که حزب کارگزاران اقداماتی را انجام داده که منجر به زیر سئوال رفتن منافع ملی و اخلال در امنیت ملی شده است.

وی با تاکید بر اینکه موضوع این حزب باید در دستور کار کمیسیون ماده 10 احزاب قرار گیرد، افزود: با توجه به اینکه از عناصر اصلی این حزب، اقداماتی را انجام می‌دهند که همسو با جریان فتنه در داخل و خارج از کشور است، کمیسیون ماده 10 احزاب و در نهایت قوه‌قضائیه نسبت به مجوز این حزب تجدید نظر و بازبینی داشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم تصریح کرد: اتفاقات رخ داده در جریان فتنه بعد از انتخابات نشان داد که که برخی از احزاب و شخصیت‌ها در تصمیمات خود تنها چیزی که مدنظر ندارند مصالح نظام، امنیت مردم و پیشرفت و تعالی کشور است.

وی با اشاره به اینکه هزینه‌های ایجاد شده برای نظام با تدبیر رهبری و حضور و بصیرت مردم خنثی شد، تاکید کرد: خنثی شدن توطئه‌ها موجب نمی‌شود که خاطره مردم و مجلس از اقدامات برخی از احزاب و افراد پاک شود و مردم همچنان نسبت به عملکرد این احزاب سئوال و اعتراض دارند.

نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه مردم از مجلس برای پیگیری عملکرد این احزاب مطالبه دارند، گفت: مجلس به نمایندگی از مردم وظیفه دارد که به نوعی مطالبات مردم را پیگیری کند که شاید این پیگیری‌ها به نوعی پیش‌بینی برای جلوگیری از تکرار اقدامات و برنامه‌ریزی‌های اشخاص و احزاب باشد.

وی افزود: اصلی که بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرارگرفته است این است که هیچ شخصیتی از حاشیه امن برخوردار نیست و این در آرمان‌ها و اهداف نظام و دیدگاه‌های امام خمینی(ره) مطرح است و بر اساس آن مماشات با هیچ حزب و گروهی پسندیده نیست و مورد تایید رهبری نیز نیست.

الهیان در پایان با اشاره به اعلام مواضع سخنگوی قوه قضائیه که بر اساس آن اشخاص و گروه‌ها به رغم وابستگی به برخی از شخصیت‌ها از مصونیت برخوردار نیستند، تصریح کرد: بر طبق قانون و به دنبال دفاع از حقوق باید سیر پرونده دنبال شود و احکام لازم صادر شود و در درباره پرونده حزب کارگزاران نیز بر اساس سیاست‌ کلان نظام بررسی و تصمیم‌گیری شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet