ایام محرم 1398
1389/08/10 12:11:00
سرویس بین الملل
رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره شمالی:

همکاری ملت‌های مستقل چالش اصلی سیاست‌های استکباری است

**رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره شمالی تصریح کرد: همکاری ملت‌های مستقل چالش اصلی سیاست‌های استکباری و یک‌جانبه گرایانه قدرت‌های بین‌المللی است.

به گزارش خانه ملت، "جو این چول" سفیر جمهوری خلق دموکراتیک خلق کره پیش از ظهر امروز با "مهدی کوچک‌زاده" رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری دموکراتیک خلق کره دیدار و گفت و گو کرد.

کوچک‌زاده در این دیدار با اشاره به روابط خوب دو کشور و نزدیکی دیدگاه‌ةای جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی در صحنه تحولات بین‌المللی گفت: وجود ظرفیت‌های فراوان برای توسعه هر چه بیشتر ارتباطات و همکاری‌های دوجانبه، ارتقاء روابط در سطوح مختلف سیاسی و به ویژه اقتصادی را اقتضا می‌کند.

ویب در ادامه بر اهمیت تعمیق و گسترش روابط پارلمانی دو کشور تاکید کرد و افزود: مجلس شورای اسلامی از توسعه منایبات و همکاری‌های پارلمانی فی‌مابین در تمامی سطوح استقبال می‌کند.

وی در همین راستا تبادل هیات‌های پارلمانی و همکاری‌ گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور را با اهمیت دانست.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره شمالی با انتقاد از رفتارهای دوگانه غرب در صحنه سیاسی بین‌المللی گفت: همکاری ملت‌های مستقل چالش اصلی در مقابل سیاست‌های استکباری و یک‌جانبه گرایانه قدرت‌های بین‌المللی است.

در ادامه این دیدار سفیر کره‌شمالی با تاکید بر اهمیت مناسبات دو کشور، گفت: توسعه همکاری‌های همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران از محورهای اصلی و خدشه‌ناپذیر سیاست خارجی جمهوری دموکراتیک خلق کره است.

وی دیدگاه‌ها و مواضع دو کشور را در قبال موضوعات عمده بین‌المللی نزدیک خواند و اظهار داشت: جمهوری دموراتیک خلق کره همیشه از مواضع جمهوری اسلامی ایران در به‌دست آوری فناوری صلح آمیز هسته‌ای حمایت کرده و هرگونه فشار و تحریم آمریکا علیه جمهوری اسلامی را محکوم می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet