ایام محرم 1398
1389/08/10 12:16:00
سرویس صحن
طی تذکر شفاهی عنوان شد:

انتقاد نورا نسبت به غیبت نمایندگان در جلسه علنی

**نورا با انتقاد از غیبت بسیاری از نمایندگان در جلسات علنی انتقاد کرد و خاطرنشان ساخت: این مساله اقتدار، منزلت و شأن مجلس شورای اسلامی را زیر سوال می برد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز دوشنبه 10 آبان "عباسعلی نورا "نماینده زابل و زهک در تذکر شفاهی با استناد به مواد 23، 13، 81 و 99 درخصوص حفظ نظم، انضباط و شأن مجلس اظهار داشت: از ابتدای جلسه می خواهم برای 2 دقیقه بیرون از جلسه بروم ولی به دلیل اینکه عدد 194 یا 195 را نشان می دهد این امر مقدور نیست.

وی افزود: آیا کسانی که همیشه حضور پیدا می کنند با کسانی که غیبت می کنند یک شأنیت را دارند؟ آیا شأنیت و اقتدار مجلس را زیر سوال نمی برند؟ آیا کاری مهمتر از لایحه برنامه وجود دارد که این افراد در صحن حضور پیدا نمی کنند؟

وی افزود: غیبت 100 نفر از نمایندگان را چگونه می توان توجیه کرد؟ آنگاه انتقادها و گلایه های رسانه های بیرونی از مجلس را برنمی تابیم و آن را خلاف می دانیم.

نورا خطاب به هیات رئیسه گفت: هیات رئیسه باید راه حل مناسبی برای حل این مشکل بیابد، رئیس جلسه صبح فقط به نمایندگان حاضر تذکر می دادند که از صحن خارج نشوند، آیا غایبین مشمول تذکر دادن نمی شوند؟

وی از هیات رئیسه خواست برای حفظ شأن، اقتدار و منزلت مجلس نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری داشته باشد.

محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت با وارد دانستن این تذکر گفت: من از آقای رضایی خواسته ام گزارشی را از غیبت مجاز و غیرمجاز نمایندگان تهیه کنند که بعد از تهیه در اختیار شما دوستان عزیز قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: همکاران باید دقت کنند که حضورشان در تمام جلسات خصوصا جلسات برنامه پنجم جدی، تعیین کننده و اثرگذار باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet