هدر موبایل
1389/08/10 13:06:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عباسپور:

انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران خلاف قانون بود

**رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: کمیسیون آموزش از وزیر بهداشت دعوت کرده است تا با حضور در مجلس درباره علت انحلال این دانشگاه پاسخگو باشد.

دکتر علی عباسپور تهرانی فرد در گفتگو با مهر افزود: کمیسیون آموزش با برگزاری جلسه فوق العاده ای این موضوع را بررسی کرده و برای اطلاع بیشتر از علت این انحلال از وزیر بهداشت دعوت کرده است که در این باره توضیح دهد.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران دانشگاه با سابقه ای است و نمی توان یک شبه یک دانشگاه را منحل کرد چرا که هیچ دلیلی وجود ندارد که این کار را به این شکل انجام داد. این دانشگاه از نظر کیفی دانشگاه خوبی بوده و دانشجویان نیز از آن راضی بوده اند.

عباسپور اظهار داشت: تاسیس و یا انحلال یک دانشگاه و حتی یک رشته باید با مصوبه شورای گسترش وزارتخانه مربوطه صورت گیرد و انحلال به این شکل برای یک دانشگاه خلاف قانون است.

وی تاکید کرد: ما با این حرکت غیرمنطقی در شرایط فعلی مخالف هستیم مگر دلیل قانع کننده ای از سوی وزیر بهداشت در این باره ارائه شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنوز هیچ کس در این زمینه پاسخ صحیحی به نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارائه نداده است به مهر گفت: حتی پزشکان مجلس هم از این موضوع اطلاعی نداشتند و عنوان می کردند که چند ساعت پیش از اعلام این رخداد با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی ایران جلسه داشتند و از این موضوع بی خبر بودند.

وی با تاکید بر این نکته ابعاد این موضوع برای هیچ کس روشن نیست، گفت: کمیسیون آموزش این موضوع را به طور جدی پیگیری می کند چرا که معتقدیم انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران حرکت صحیحی نبوده است.

به گزارش مهر، دانشگاه علوم پزشکی ایران از روز شنبه 8 آبان ماه 89 بر اساس ابلاغ مصوبه شماره 677/110 معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور منحل شده است. کلیه فعالیتهای بهداشتی، درمانی دانشگاه علوم پزشکی ایران واقع در استان البرز به دانشکده علوم پزشکی کرج، کلیه واحدهای بهداشتی، درمانی دانشگاه علوم پزشکی ایران به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و کلیه واحدهای آموزشی و پژوهشی و دانشجویی به دانشگاه علوم پزشکی تهران منتقل شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet