خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/10 14:37:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی:

نتیجه انتخابات برزیل موجب تقویت جبهه ضد آمریکایی می‌شود

**رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به پیروزی خانم ' دیلما روسف ' در انتخابات ریاست جمهوری برزیل گفت: با توجه به جایگاه برزیل در آمریکای لاتین و صحنه بین الملل، نتایج این انتخابات موجب تقویت جبهه ضد آمریکایی می شود.

خانم روسف 62 ساله توانست در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری برزیل با کسب اکثریت 56 درصدی آرا بر رقیبش ' خوزه سرا ' پیروز شود؛ ' خوزه لوییس اینانسیو لولا داسیلوا' رییس جمهوری فعلی برزیل از خانم روسف حمایت کرده بود.

تحلیلگران معتقدند که خانم روسف مشی و سیاست های داخلی و خارجی لولا را برای ادامه دادن به مسیر رو به رشد برزیل دنبال خواهد کرد.

علاء الدین بروجردی در گفت و گو با ایرنا با اشاره به مواضع ضد آمریکایی خانم روسف و آقای لولا داسیلوا اظهار داشت: آمریکای لاتین به سمت فضایی ضد آمریکایی حرکت می کند که نمونه آن را در اظهارات رییس جمهوری بولیوی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی شاهد بودیم.

وی افزود: هرچند آمریکای لاتین در گذشته حیات خلوتی برای سیاست های ایالات متحده به شمار می آمد اما امروز فضای سیاسی این منطقه تغییر کرده است.

بروجردی با بیان اینکه آمریکایی ها در تلاش هستند تا از قدرت گرفتن دیدگاه های ضد آمریکایی در منطقه آمریکای لاتین جلوگیری کنند، اظهار داشت : آمریکا برای شکست حزب آقای داسیلوا در انتخابات اخیر ریاست جمهوری بزریل تلاش های زیادی صورت داد تا این حزب را از صحنه سیاسی بزریل حذف کند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: پیروزی خانم روسف در انتخابات ریاست جمهوری برزیل نشان داد که گرایش مردم این منطقه به سمت بدبینی به ایالات متحده در حال تغییر بوده و سیاست های آمریکا در حوزه آمریکای لاتین شکست خورده است.

بروجردی، این پیروزی را موفقیتی برای جمهوری اسلامی ایران قلمداد کرد و گفت: با توجه به سیاست دولت دهم برای گسترش روابط با کشورهای آمریکای لاتین، در آینده شاهد تقویت هر چه بیشتر روابط در حوزه های سیاسی و اقتصادی خواهیم بود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پیروزی احزاب ضد آمریکایی در هر یک از کشورهای منطقه آمریکای لاتین بر کل مجموعه اثرگذار است.

وی افزود:با توجه به وزن و جایگاه برزیل در این منطقه و توانایی اقتصادی و سیاسی و قابلیت های بین المللی این کشور ، انتظار می رود که نتایج انتخابات اخیر برزیل موجب تقویت روز افزون جبهه ضد آمریکایی و ضد سلطه در آمریکای لاتین شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet