خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/10 14:42:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نوروزی:

شوراها همچنان به مثابه پارلمان محلی بر عملکرد شهرداران نظارت خواهند داشت

**با انتخاب شهرداران به وسیله وزارت کشور،همچنان جایگاه و اختیارات شوراها به قوت خود باقی خواهد ماند،تنها گزینش شهرداران از وظایف شوراها خارج می گردد و شوراها همچنان به مثابه ی پارلمان محلی بر عملکرد شهرداران نظارت خواهند داشت.

حسن نوروزی،نماینده ی مردم رباط کریم درمجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: پس از رد طرح انتخاب شهردار توسط مردم در کمیسیون سیاست داخلی و شوراها،طرحی مبنی بر انتخاب شهردار با پیشنهاد وزیر کشور به تصویب رسید.

وی افزود: بر اساس این مصوبه کمیسیون سیاست داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی،شهرداران را به وزیر کشور یا استانداران پیشنهاد کرده و شوراها به آن رای اعتماد می دهند.

نوروزی خاطرنشان کرد: در صورتی که پس از 2بار معرفی نامزد سمت شهرداری،اعضای شورا به شهردار پیشنهاد شده از طرف وزارت کشور رای ندهند؛وزیر کشور یا استاندار حق انتخاب شهردار را دارند.

وی در پاسخ به برخی منتقدان که این طرح را باعث تضعیف جایگاه شوراها و پررنگ شدن نقش و تصدی دولت می دانند،تاکید کرد:نامزد معرفی شده از سوی وزیر کشور یا استانداران باید رای اعتماد اعضای شورای شهر را کسب کند و عملکرد وی در طول تصدی مقام شهرداری تحت نظارت مستقیم شوراها قرار دارد و همچنین اعضای شوراها حق استیضاح و سوال از شهردار را هم خواهند داشت.

نماینده مردم رباط کریم با بیان اینکه در این صوت جایگاه و اختیارات شوراها به قوت خود باقی خواهند ماند،افزود:تنها گزینش شهرداران از وظایف شوراها خارج می گردد و شوراها همچنان به مثابه پارلمان محلی بر عملکرد شهرداران نظارات خواهند داشت.

وی افزود:این مسئله کمک می کند تا شوراها نقش و جایگاه خود را به عنوان شورای شهر و نه شورای شهرداری،بهتر از گذشته ایفا می کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet