هدر موبایل
1389/08/10 14:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مصباحی‌مقدم:

روحانیون باید سازنده‌تر از گذشته حضوری پررنگ داشته باشند

**عضو فراکسیون روحانیون مجلس گفت: روحانیون به عنوان سربازان امام زمان (عج) نقشی اساسی در فراهم آوردن تمهیدات ظهور در نظام جمهوری اسلامی خواهند داشت.

غلامرضا مصباحی مقدم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان وحدت بین روحانیت را مهم و اساسی دانست و اظهار داشت: روحانیون سربازان امام زمان(عج)هستند و جمهوری اسلامی هم نظام مقدسی است که مقدمات ظهور را تهیه می کند بنابراین این وظیفه بر عهده روحانیت است که زمینه ظهور را فراهم کنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و عضو فراکسیون روحانیون با بیان اینکه روحانیت باید جبهه واحدی در مقابل دشمنان نظام و ملت تشکیل دهند تصریح کرد: اختلاف سلایق روحانیون به معنای جبهه گیری مقابل هم نیست ضمن اینکه روحانیون باید با برگزاری جلسات مشترک موجبات تقویت مواضع مشترک را فراهم کنند.

وی همچنین بر برگزاری جلسات مشترک بین جامعه روحانیت مبارز و جامعه حوزه مدرسین قم برای رسیدن به نقاط مشترک در مسائل جاری کشور تاکید کرد.

مصباحی مقدم با انتقاد از نقش کم رنگ روحانیت در آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: باید از ظرفیتهای جامعه روحانیت برای پاسخ دادن به سئوالات نسل جوان و نوجوان بهره گرفت و فاصله  این 2 قشر را کم کرد.

وی با اشاره به فاصله گرفتن مجاهدین خلق از روحانیون و به قهقرا رفتنشان یادآور شد، اسلام بدون روحانیت اسلام بدون پیغمبر است چرا که روحانیون حافظان اصیل دین هستند و از این جهت باید بین روحانیون و نسل جوان ارتباط سازمان یافته و ارگانیک برقرار شده تا شاهد رشد و بالندگی و نشاط دینی در جامعه و بالاخص نسل جوان باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet