هدر موبایل
1389/08/10 15:02:00
سرویس صحن
18 نماینده در تذکری کتبی از وزیر بهداشت خواستار شدند

تجدید نظر در انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران

**۱۸ تن از نمایندگان مجلس شورایاسلامی طی یک تذکر کتبی به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خواستار تجدید نظر در انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران شدند.

به گزار ش خبرنگار خانه ملت، "علیرضا محجوب"، "حسین فدایی"، "حسین نجابت"، "مهدی کوچک‌زاده"، "بیژن نوباوه وطن"، "زهره الهیان"، "فاطمه رهبر"، "پرویز سروری"، "سیدعلیرضا مرندی"، "طیبه صفایی"، "علی‌اصغر زارعی"، "الیاس نادران"، "اسماعیل کوثری"، "اسدالله بادامچیان"، "علیرضا زاکانی"، "علی مطهری" (نماینده تهران)، "علی عباسپور تهرانی فرد" و "احمد توکلی" در جلسه علنی بعد از ظهر روز دوشنبه 10 آبان ماه طی یک تذکر کتبی خطاب به "مرضیه وحید دستجردی" وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر ضرورت تجدیدنظر در تصمیم غیرکارشناسی و نادرست انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران و اجتناب از توزیع ماموریت و امکانات آن با بیش از سه دهه قدمت بین دانشگاه های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی تاکید کردند.

نمایندگان تذکر دهنده در متن تذکر خود آورده‌اند: برابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهانه فراهم کردن زمینه خروج عده ای از کارکنان دولت از تهران، تصمیم به انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران و ادغام آن در دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی گرفته شده است.

در ادامه این تذکر تصریح شده است: به دلیل غیرکارشناسی بودن این تصمیم و عدم خروج احدی از ین بابت از تهران و ایجاد عوارض اجتماعی، علمی وخدماتی (بهداشتی- درمانی) برای جامعه پزشکی و مردم عزیزمان خواستار تجدیدنظر در تصمیم انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران را داریم.

این نمایندگان دلیل این خواسته خود را به این شرخ ذکر کرده‌اند:

1- در شرایطی که کشور در حال توسعه خدمات پزشکی و ارتقاء علمی و گسترش فارغ التحصیلان رشته های وابسته است، انحلال دانشگاهی با قدمت بیش از سه دهه و دارای اعتبارعلمی و خدمات شایسته امری نادرست می باشد.

2- اضافه نمودن مسئولیت های دانشگاه علوم پزشکی ایران به وظایف دو دانشگاه علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی که خود مسئولیت های متعددی در ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی، درمانی و بهداشتی در حوزه ماموریت خود دارند (با اذعان به زحمات کشیده شده در این دو دانشگاه و شایستگی های آنها) امری خلاف مصلحت و غیرکارشناسی است.

3- علی القاعده باید برای انحلال دانشگاهی که در حال خدمت رسانی است و بیش از 700 عضو هیات علمی، هزاران دانشجو و صدها کارشناس و مدیر داشته و بیمارستان ها و واحدهای مختلف آموزشی و خدماتی تحت مدیریت او است، دلایل قوی کارشناسی وجود داشته باشد. متاسفانه تا امروز مسئولان وزارتخانه دلیل روشنی برای این تصمیم اعلام شده ابراز نداشته اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet