هدر موبایل
1389/08/10 15:18:00
سرویس صحن

لاریجانی رئیس کمیسیون کشاورزی را مسئول پیگیری زعفران کاران کرد

**لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر خباز نماینده کاشمر مبنی بر خرید تضمینی محصول زعفران گفت:‌آقای رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی موضوع خرید تضمینی زعفران را پیگیری کنند .


به گزارش خانه ملت "محمدرضا خباز" نماینده کاشمر ، خلیل آباد و بردسکن در مجلس شورای اسلامی، روز دوشنبه در صحن علنی گفت:‌ وزارت جهاد کشاورزی براساس قانون مشخصی از کشاورزان خرید تضمینی به عمل می آورد،اما متاسفانه این موضوع (خرید تضمینی) به قدری درخصوص زعفران کاران پائین بوده که اعتراض همه کشاورزان را در پی داشته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ‌در صحبتی که نمایندگان با وزارت جهاد کشاورزی داشتیم همه به اتفاق خواستار پاسخگوی شفاف بودند که چرا زعفران این طلای سرخ از کشاورزان خریداری نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: باید دقت داشت به گونه ای عمل کرد که تولید زعفران این پتانسیل ارزشمند را از دست ندهیم.

خباز یادآور شد:‌وزارت جهاد کشاورزی باید به وظیفه اش درخصوص خرید تضمینی زعفران این کالای استراتژیک عمل کند به نحویکه می توان از طریق تعادل روستایی نسبت به این مهم اقدام نماید.

لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر خباز نماینده کاشمر در مجلس گفت:‌آقای رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی موضوع خرید تضمینی زعفران را پیگیری کنند تا مشکلات آنها رفع شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet