شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/03/28 13:26:00
سرویس کمیسیون ها
در مجمع مدیران کل اموراداری بررسی شد:

راههای اجرای قوانین ومقررات مربوط به کارکنان دولت

در سی و دومین اجلاس مجمع مدیران کل امور اداری و منابع انسانی وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی راههای اجرای قوانین ومقررات مربوط به کارکنان دولت بررسی شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در این اجلاس که عصر روز دوشنبه با حضور دکتر نجفی مدیرکل دفتر حقوقی نهاد ریاست جمهوری در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد، نحوه اجرای قوانین و مقررات کشور نظیر افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت ، فانون مدیریت خدمات کشوری و قانون بازنشستگی پیش ازموعد کارکنان دولت مورد بررسی قرار گرفت .

براساس این گزارش شرکت کنندگان در این اجلاس، ابهامات موجود در اجرای برخی قوانین و مقررات را مطرح ساختند و در ادامه قرار شد پیشنهادات اصلاحی مربوط به تصویب نامه هیات وزیران در خصوص افزایش ضریب جدول حقوقی کارکنان دولت جمع بندی و به دفتر حقوقی نهاد ریاست جمهوری جهت انجام بررسی و اصلاحات لازم ارسال گردد.  

اسماعیل مختاری رییس مجمع مدیران کل امور اداری و منابع انسانی دستگاه های اجرایی در حاشیه این اجلاس هدف از تشکیل مجمع مدیران کل امور اداری و منابع انسانی وزارتخانه ها  و دستگاههای اجرایی را بررسی پیشنهادات و راهکارهای اجرایی کردن قوانین و مصوبات دولت ،استفاده از توان کارشناسی دستگاههای اجرایی، ارتقای هدفمند، موثر و مستمر همکاری مدیران دستگاه ها، به ویژه مدیران کل امور اداری و منابع انسانی برشمرد.
وی با اعلام این که این مجمع در سال 85 تشکیل شده و جلسات آن بصورت دوره ای هر دو هفته یکبار تشکیل می شود ، افزود : از مسوولان اجرایی کشور برای حضور در این جلسات  دعوت می شود تا از نزدیک با نقطه نظرات حاضران آشنا شده و در اجرای سریع و صحیح مقررات تصمیم گیری شود.

وی در ادامه گفت: در اجرای بند ( ه) ماده 145 برنامه چهارم که مربوط به خدمات رفاهی کارکنان می باشد و دستگاه های اجرایی مکلف به اجرای آن هستند، براساس مذاکرات انجام شده قرار است روند سال های قبل در مورد سرویس ایاب و ذهاب، رستوران ها و سایر مسایل رفاهی کارکنان ادامه یابد.

سرپرست منابع انسانی مجلس شورای اسلامی افزود: در صورت توقف سرویس ایاب و ذهاب در دستگاه ها و وزارتخانه ها، آنها عملا با بن بستی مواجه شده و برای دستگاه ها و بخصوص مدیران اداری مشکلاتی ایجاد خواهد شد.

مختاری در پایان اضافه کرد، تشکیل چنین جلساتی باعث شده دولت تصویب نامه هایی را ابلاغ نماید که بند (ه) ماده 145 را ترمیم کند تا ادارات کل امور اداری با توافق کارکنان، مشکل خدمات رفاهی خود را حل نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet