هدر موبایل
1389/08/10 16:40:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قادری:

مصوبات مجلس در برنامه پنجم مستدل‌تر از مصوبات کمیسیون تلفیق است

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه نمایندگان در بررسی برنامه پنجم تا کنون به شکل معقول و منطقی برخورد کرده اند تاکید کرد که تغییرات رخ داده در این برنامه در جریان تصویب در مجلس مستدل تر از تغییرات نهایی رخ داده در کمیسیون تلفیق است .

جعفر قادری درگفتگو با مهر در خصوص نحوه رسیدگی نمایندگان مجلس به گزارش کمیسیون تلفیق در خصوص برنامه پنجم توسعه اظهار داشت: مجلس تا کنون نشان داده که با این برنامه معمول و منطقی برخورد می کند.

وی درباره تغییرات برنامه در صحن مجلس توضیح داد : در برخی موارد دولت اجازه ورود نداشته اما مجلس به دولت مجوز داده است، در برخی جاها نیز دولت مجاز به انجام برخی اقدامات بوده اما برای اینکه اموری به طور قطعی سامان دهد مجلس برای دولت تکلیف ایجاد کرده است تا میزان مشخصی از کار انجام شود.

عضو کمیسیون تلفیق ادامه داد: تلاش مجلس آن است که در مواردی از بار مالی آنچنانی برای دولت ایجاد نمی کند و یا آنکه منبع آن قابل تامین است مجوز دولت را به تکلیف تبدیل کند.

قادری تصریح کرد: در بررسی برنامه پنجم گاهی رایی که نمایندگان به مواد می دهند بر خلاف پیش بینی است ، علت هم آن است که نمایندگان استدلال موافق و مخالف را مد نظر قرار می دهند و نهایتا نظر خود را اعمال می کنند.

نماینده شیراز گفت: تغییرات در برنامه پنجم به استدلال موافقان  و مخالفان تغییر بستگی دارد. اگر در اثر مسائلی ، تغییراتی در کمیسیون تلفیق نسبت به برخی مصوبات اولیه کمیسیون تلفیق لحاظ شد اما این بار در صحن مجلس لابی ها کارآیی زیادی ندارد و اینجا دیگر استدلال نمایندگان و نظرات خودشان است که در تصویب مواد اثرگذار است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet