هدر موبایل
1389/08/11 09:47:00
سرویس صحن
باهنر در مخالفت با الزام دولت به ارائه اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان به مجلس

عملکرد دولت را موکول به مصوبات مجلس نکنیم

**محمد رضا باهنر با بیان اینکه الزام دولت به دادن لوایح و اساسنامه به مجلس آزادی عمل دستگاه ها را می گیرد گفت: در برنامه پنجم تلاش ما بر این بوده که عملکرد دولت را موکول به مصوبات مجلس نکنیم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت" محمدرضا باهنر" نماینده تهران ،ری ،شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (11 آبان) مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی لایحه برنامه پنجساله پنجم توسعه که در صحن علنی مجلس در دست بررسی است در مخالفت با پیشنهاد کمیسیون آموزش برای الحاق به ماده 23 این لایحه مبنی بر این که کارکنان وزارت آموزش و پرورش که عضویت صندوق ذخیره فرهنگیان را پذیرفته اند و یا خواهند پذیرفت باید ماهانه درصدی از حقوق و مزایای خود را تا (5 %) پنج درصد به حساب صندوق واریز کنند و دولت نیز موظف است همه ساله سهم واریزی اعضا به صندوق ذخیره فرهنگیان به طور کامل در ردیف اعتباری خاص در بودجه سال مربوطه منظور و پرداخت نماید، گفت:در برنامه پنجم سعی کردیم با ایجاد یک سامانه درست و هدایت آن تنوع رفتاری دولت با پرسنل خود و حتی کارگران را به حداقل برسانیم.

نماینده مردم تهران، با بیان این که پیشنهاد کمیسیون آموزش 3 اشکال دارد گفت: یکی از اشکالات این است که در این روال همه دستگاه ها این اختیار را دارند که صندوق ها و حساب هایی را برای پرسنل خود افتتاح کنند بدون اینکه دولت موظف باشد که هزینه ویژه ای برای این کار را اختصاص دهند.

وی افزود: دومین اشکالی که به این پیشنهاد وارد است، الزام دولت به آوردن اساسنامه این صندوق به مجلس است.

وی ادامه داد: در برنامه پنجم تلاش ما بر این بوده است که تا آنجا که امکان دارد کار را موکول به مصوبه و یا بررسی مجلس نکنیم و احکام قانون برنامه پنجم احکام صریح و شفاف روشنی باشد.

باهنر با بیان این که برنامه چهارم دولت موظف شده بود به دادن لایحه و بسیاری از این لوایح را نتوانست به مجلس بدهد گفت: یک اساسنامه صندوق فرهنگیان اگر قرار باشد به مجلس بیاید و اگر دولت نتوانست این کار را انجام دهد کل این موضوع زیر سوال رود روند کار با اختلال رو به رو می شود و این آزادی عمل را از دستگاه ها می گیرد.

وی همچنینن اظهار داشت: ایراد دیگری که به این پیشنهاد وارد است مربوط می شود به بدهی های تلمبار شده دولت است به دستگاه های مختلف و یکی از کارهای ما در برنامه پنجم این بود که این بدهی های مضاعف بر یکدیگر را تعیین تکلیف کنیم.

نماینده تهران با بیان این که صندوق اجتماعی مدعی است 20 هزار میلیارد تومان از دولت بدهکار است افزود: صندوق ذخیره فرهنگیان هم بدهکار است، بنیاد شهید نیز بدهکار است، همچنین وزارت نیرو پیمانکاران و... بدهکار هستند و این به آن مفهوم است که دولت به هیچ وجه امکان بازپرداخت این بدهی ها را ندارد و دوباره ما یک تکلیفی را به عهده دولت می گذاریم.

وی در پایان اظهار داشت: خواهشمندم به این پیشنهاد رای ندهید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet