پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1389/08/11 10:09:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بنایی:

صرف دادن شعار وحدت تحقق نمی‌یابد

**نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی دو تفکر جدایی دین از سیاست و اسلام منهای روحانیت را وارداتی دانست.

علی بنایی در گفتگو با مهر، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جمع هزاران نفر از اقشار مختلف مردم قم اظهار داشت: بصیرتیابی و بصیرت دهی به جوانان و مردم و اینکه دشمن چه هدفی را دنبال میکند، یکی از محورهای مهم فرمایشات مقام معظم رهبری در این سخنرانی بوده است.

وی ادامه داد: همان طوری که مقام معظم رهبری فرمودند دشمنان در فکر ترویج جدایی دین از سیاست و اسلام منهای روحانیت هستند، البته این افکار تز انگلیسی است که از قدیم الایام استفاده میشد و دو لبه قیچی برای مقابله با اسلام و دین است.

بنایی با بیان اینکه راه برخورد با این طرز تفکر همان راهی است که مقام معظم رهبری اشاره کردهاند، تصریح کرد: با اعتبار بخشیدن به روحانیت و توجه به نقش عظیم این قشر تاثیرگذار در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی وشناخت جایگاه روحانیت و این اعتقاد که روحانیت امنای دین هستند، میتوان تحرکات و توطئههای دشمنان را خنثی کرد.

نماینده مردم قم درمجلس شورای اسلامی ترویج اسلام بدون روحانیت را کاری غیرممکن دانست وتصریح کرد: تفکر روحانیت به همان سمتی گرایش دارد که پیامبر عظیم الشان اسلام و ائمه اطهار(ع) به دنبال آن بودهاند.

 

لزوم پرهیز از وحدت شعاری

بنایی در بخش دیگری از سخنان خود به مولفههای وحدت از منظر مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: وحدت باید همه جانبه و مبنایی باشد و صرف دادن شعارهای وحدت آمیز، این مهم تحقق نمییابد.

وی اضافه کرد: تبعیت از فرامین و رهنمودهای مقام معظم رهبری و جمع شدن حول محور ولایت مهمترین زمینه ایجاد وحدت در جامعه اسلامی است.

 

همافزایی مرجعیت و ولایت مهمترین دستاورد سفر رهبری

نماینده مردم قم هم افزایی مرجعیت و ولایت را مهمترین دستاورد سفر مقام معظم رهبری به قم دانست وتصریح کرد: بلندگوهای تبلیغاتی دشمنان از مدتها قبل توطئه میکردند که بین مرجعیت و ولایت زاویه وجود دارد اما با استقبال بینظیر مراجع تقلید از مقام معظم رهبری وتاکید رهبر معظم انقلاب مبنی برلزوم تجلیل ازمراجع تقلید،همگان فهمیدند که چه رابطه عمیقی بین مرجعیت و ولایت وجود دارد.

بنایی گفت: سفر طولانی مقام معظم رهبری به قم نشان داد که ایشان تا چه اندازه به فکرتقویت جایگاه مراجع و حوزه و پیشرفت شهر مقدس قم به عنوان پایگاه نشر تفکر اسلامی هستند.

وی ادامه داد: دستاوردها و برکات سفرمقام معظم رهبری به قم به مراتب بیشتر وبهتر از سفرهای قبلی ایشان به این شهر مقدس بوده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet