هدر موبایل
1389/08/11 10:16:00
سرویس صحن
خباز در تذکر قانون اساسی:

کمک مالی به دانشگاه های برتر تبعیض و خلاف قانون است

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس حمایت مالی و حقوقی و پشتیبانی از دانشگاه های برتر را مغایر با اصل ۴۸ قانون اساسی و موجب ایجاد تبعیض دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمدرضا خباز" نماینده خلیل آباد ،بردسکن و کاشمر در مجلس شورای اسلامی امروز (11 آبان) در ادامه بررسی لایحه پنج ساله پنجم توسعه که در صحن علنی مجلس در دست بررسی است در تذکر قانون اساسی مطابق با اصل 48 قانون اساسی بند 3 ماده 24 این لایحه را مغایر قانون اساسی دانست و گفت: در اصل 48 قانون اساسی آمده است بهره برداری از منابع طبیعی و در استفاده از منابع مالی برای استان ها نباید تبعیض قائل شد و هر منطقه فراخور نیازها و رشد خود باید از امکانات برخوردار باشد.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی سپس با اشاره به بند 3 ماده 24 لایحه لایحه پنجم توسعه گفت: در این بند که بنده تقاضای حذف آن را دارم به دلیل آنکه منابع مالی بیشتری به دانشگاه های برتر که همگی در مناطقی قرار دارند که محروم نیستند تعلق می گیرد به دانشگاه های تازه تاسیس ظلم می شود و بنده آن را مغایر قانون اساسی موجب ایجاد تبعیض می دانم.

لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: این اخطار را وارد نمی دانم چرا که در قانون آمده است باید توازن از نظر بهره برداری طبیعی در سطح استان ها رعایت شود و ممکن است در هر بخش مزیت ها متفاوت باشد بنابراین کمک های مالی نیز متفاوت خواهد بود.

در بند 3 ماده 24 لایحه پنجم توسعه آمده است از ده دانشگاه برتر وابسته به وزارت علوم و فناوری و 5 دانشگاه برتر وابسته به وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی که دارای عملکرد برجسته در راستای گسترش مرزهای دانش و فناوری هستند حمایت مالی و حقوقی و پشتیبانی ویژه نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet